Wojskowa przysięga w Łomży
Przejdź do fotogalerii
Na Placu Niepodległości w Łomży w sobotę 3 czerwca 2023 r. odbyła się przysięga żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Złożyły ją 72 osoby, które przez ostatnie 28 dni przechodziły szkolenie podstawowe. W uroczystości uczestniczyły ich rodziny, parlamentarzyści, samorządowcy, duchowni. Władze Łomży reprezentował zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski.

- Jestem zaszczycony i pełen dumy stojąc przed wami jako dowódca pułku w obecności naszego pięknego sztandaru ufundowanego przez społeczeństwo Ziemi Łomżyńskiej i przyjaciół pułku – mówił dowódca płk Paweł Gałązka. - Składając przysięgę na sztandar 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego bierzecie na siebie dzisiaj zaszczytny obowiązek kontynuowania chlubnych tradycji wojska polskiego, ale także pomnażania wspaniałego dorobku waszych poprzedników.

Składający przysięgę żołnierze przez ostatnie cztery tygodnie poznawali podstawy żołnierskiego zachowania, życia, zasad, regulaminu, musztry, obsługi broni. Zajęcia były podzielone na teorię odbywającą się na terenie łomżyńskiej jednostki wojskowej oraz ćwiczenia na poligonie w Nowogrodzie. Część żołnierzy pozostała w wojsku na dalsze szkolenia specjalistyczne.