Organizujemy Wielkanocne przyjęcie

Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świąt dla chrześcijan, które obchodzone jest z takim samym zaangażowaniem jak Boże Narodzenie. Z okazji świąt Wielkiej Nocy na stole gości palma, żurek, jajka, które są nieodłącznym symbolem tego okresu. Dla wielu osób to doskonała okazja do tego, aby zorganizować wielkanocne przyjęcie dla najbliższych osób z rodziny. Takie wydarzenie warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jak powinien wyglądać stół?

Wielu zaczyna planowanie od tego, co w tym wyjątkowym dniu będzie można zaserwować. Lepiej jednak zastanowić się nad wyglądem stołu. Dopóki jest jeszcze czas i istnieje możliwość zakupu wszystkiego, co też będzie potrzebne.

Na pewno będzie to komplet naczyńTalerze do zupy i płaskie razem z kubkami/filiżankami do ciepłych/zimnych napoi są obowiązkiem. W związku z tym, że jest to uroczysta okazja, należy zadbać o to, aby zaoferować pasujący do siebie komplet. Jeżeli wszystkie naczynia są "z innej parafii" lepiej zrezygnować z ich wykorzystania. Przed Wielkanocą w sklepach pojawia się niejedna zastawa stołowa, którą będzie można kupić. Wielu wydaje się, że jest to zbędny wydatek, który wykorzysta się tylko raz. Jest to błędne myślenie, ponieważ taka piękna porcelana znajdzie zastosowanie także podczas Bożego Narodzenia oraz przy wielu innych okazjach. Tak więc taki wydatek będzie w stanie zwrócić się przez wiele lat możliwości wykorzystania.

Co jeszcze powinno znaleźć się na stole?

Skoro to Wielkanoc, to można postarać się o zakup obrusów o takiej właśnie tematyce. Kurczaczki, zajączki lub inne wiosenne klimaty sprawią, że stół będzie się lepiej prezentował, a na dodatek pozwoli na zakrycie blatu. Nie zawsze prezentuje się on w odpowiedni sposób. Jednak Wielkanoc nie oznacza tego, że trzeba od razu dokonać wymiany mebli. Można stół po prostu zakryć pastelowym obrusem, który można dopasować kolorystycznie np. do zastosowanych serwetek, jakie wykorzystuje się podczas posiłku.

Warto znaleźć miejsce na stole na wazon. W nim należy umieścić żywe kwiaty. Koniecznie muszą to być tulipany lub żonkile. W końcu to one są symbolem nadchodzącej wiosny, więc będą idealnie komponować się z uroczystym świętem. Nie ma jednak co przesadzać z ilością takich dodatkowych ozdób, ponieważ może się okazać, że nie starczy miejsca na potrawy. Dodatkowo ważne jest to, aby dekoracje nie zasłaniały innych osób. Wszyscy muszą się wzajemnie widzieć.

Jak należy umieścić gości przy stole?

W trakcie wielkanocnego przyjęcia nie ma obowiązku wystawiania specjalnych winietek. Przecież nie jest to wesele, gdzie będzie zaproszonych kilkadziesiąt osób. Goście mogą siadać jak chcą. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby pary (szczególnie dziadkowie) nie zostali rozdzieleni. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy sami wyrażą na to zgodę. Do tego seniorom warto zagwarantować miejsce blisko drzwi. Tak, aby nie musieli się oni nigdzie przepychać, ponieważ może im to sprawiać trudność. Jeżeli w przyjęciu bierze udział kilkoro dzieci, lepiej rozważyć opcję stworzenia dla nich osobnego stoliczka. Będą one dzięki temu czuły się swobodniej. Tak samo jak dorośli przy dużym stole.

Co podać na wielkanocnym przyjęciu? Odpowiedź na to pytanie jest prosta - tradycyjne przysmaki, które są w stanie zadowolić zdecydowaną większość osób. Fakt, może nie wszyscy gotują w szynkach, żurkach, ale jest też wiele innych propozycji, które związane są z tym okresem, że uda się opracować smaczne menu. Tak, aby każda osoba była w stanie się najeść w trakcie tak uroczystego spotkania.