Złoto i srebro dla łomżyńskiej szachistki na Olimpiadzie Głuchych
Malwina Szewczyk, młoda szachistka z naszego miasta, zdobyła złoty i srebrny medal podczas XX Zimowej Olimpiady Głuchych w Turcji. Jej sukces, który jest krokiem milowym w karierze, został entuzjastycznie przyjęty przez lokalną społeczność oraz władze miasta.
  1. Złoty medal w kategorii "Chess Rapid Mix" i srebrny medal w kategorii "Chess Classical Women".
  2. Prezydent miasta, Mariusz Chrzanowski, wyraził dumę i gratulacje.
  3. Malwina, uczennica klasy maturalnej, trenuje pod okiem swojego dziadka Sławomira Sobocińskiego.
  4. W przyszłości Malwina dąży do zdobycia tytułu arcymistrzyni szachowej.

Malwina Szewczyk, 19-letnia uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, odniosła spektakularny sukces na arenie międzynarodowej, zdobywając dwa medale podczas prestiżowych zawodów w Erzurum. Talent młodej szachistki, wspierany przez jej dziadka i trenera Sławomira Sobocińskiego, zaowocował wyjątkowymi osiągnięciami, które przyczyniły się do rekordowego wyniku polskiej reprezentacji – największej liczby medali zdobytych podczas tej imprezy od 1924 roku.

"Dla mnie, jako prezydenta miasta to powód do dumy. Gratuluję i życzę kolejnych szachowych sukcesów," powiedział Mariusz Chrzanowski, prezydent miasta, podczas spotkania z Malwiną i jej trenerem.

"Szachy trenuję od dziecka, a pasję do nich zaszczepił we mnie mój dziadek. Pierwszy brązowy medal zdobyłam mając 11 lat na Mistrzostwach Europy w Baku. Dążę do tytułu arcymistrzyni szachowej, a wynik na zimowej olimpiadzie jest milowym krokiem do jego osiągnięcia," twierdzi Malwina Szewczyk.

"Sukces Malwiny to efekt jej ciężkiej pracy, talentu i wsparcia rodziny," podsumowuje Sławomir Sobociński - trener i dziadek młodej szachistki. W kategorii „Chess Blitz Women” Malwina zajęła czwarte miejsce, jednak wynik ten tylko o krok dzielił ją od podium.

Wspólne cele, determinacja i wsparcie bliskich to klucz do sukcesów tak młodych talentów jak Malwina, którzy reprezentują nasze miasto na arenach międzynarodowych, zdobywając laury i przynosząc chlubę lokalnej społeczności.


Na podst. Urząd Miejski w Łomży