UM w Łomży: Konkurs czytelniczy inspirowany twórczością L.M. Montgomery
Młodzi czytelnicy mają szansę na literacką podróż wraz z Lucy Maud Montgomery. Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży serdecznie zaprasza uczniów klas 5-8 do udziału w konkursie czytelniczym “Dziewczyna o kasztanowych włosach”. To wyjątkowa okazja, by zgłębić dzieła tej znanej autorki.
  1. Konkurs odbędzie się 8 maja 2024 r., o godzinie 10:00.
  2. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 kwietnia 2024 r. przez stronę internetową biblioteki.
  3. Uczestnicy będą rywalizować w zakresie znajomości trzech książek: "Ania z Avonlea", "Ania na uniwersytecie" oraz "Ania z Szumiących Topoli".
  4. Wydarzenie to część 21. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Podczas finałowego spotkania w Hali Kultury uczestnicy konkursu będą musieli wykazać się nie tylko znajomością lektur, ale też umiejętnością twórczego myślenia o literaturze. To doskonała okazja do rozwijania pasji czytelniczych oraz umiejętności interpretacyjnych wśród młodzieży. Biblioteka stwarza młodym czytelnikom przestrzeń, gdzie mogą dzielić się swoją pasją do książek i inspiracją, jaką czerpią z literatury.

Wydarzenie to nie tylko konkurs, ale również święto literatury, podczas którego młodzi ludzie mogą poczuć wspólnotę z innymi miłośnikami książek. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w tej literackiej przygodzie, która może stać się inspiracją do dalszego rozwijania swoich zainteresowań czytelniczych. Niech ten konkurs stanie się dla wielu młodych osób oknem na świat wielkich emocji, jakie niesie literatura.


Według informacji z: UM w Łomży