Puzzle to już nie wszystko – odkryj układanki magnetyczne

Puzzle to ponadczasowa rozrywka dla najmłodszych, starszych oraz całkiem dorosłych. Mimo upływu lat od pojawienia się pierwszych układanek, puzzle wciąż nie tracą swojej popularności. Powstają tylko ulepszone odsłony ponadczasowego produktu, czyli np. układanki magnetyczne. Czym wyróżniają się tego typu układanki, że ich popularność nie maleje?

Układanki magnetyczne – dlaczego warto po nie sięgnąć?

  • Dowiedz się, jak układanie puzzli wpływa na rozwój dziecka
  • Poznaj puzzle dla dzieci w różnym wieku
  • Odkryj układanki magnetyczne – nową formę puzzli dla dzieci

Jak układanie puzzli wpływa na dziecko?

Układanie puzzli to zabawa o wielu korzyściach dla rozwoju dziecka. Ta forma rozrywki ma wpływ na rozwój wyobraźni, pamięci, zdolności manualnych, kreatywności, wytrwałości czy współpracy. Oto jakie korzyści dla dziecka niesie układanie puzzli:

  • rozwój zdolności manualnych – układanie puzzli to dopasowywanie elementów, a ta czynność z kolei jest doskonałym ćwiczeniem ręki maluszka. Dziecko ćwiczy precyzję ruchu i małe mięśnie dłoni. Dzięki temu poprawia się koordynacja ręka-oko, a także zdolności manualne,
  • pobudzenie kreatywności – ułożenie każdego obrazka wymaga od dziecka sporej kreatywności. Puzzle to swego rodzaju łamigłówka, którą trzeba rozwiązać. Układanki wymagają od dziecka sprytu oraz kreatywności,
  • rozwijanie wyobraźni przestrzennej – puzzle i układanki pomagają także dziecku zrozumieć relacje między poszczególnymi elementami oraz całymi obiektami, dzięki czemu rozwija się ich wyobraźnia przestrzenna,
  • rozwój umiejętności miękkich – puzzle są nie tylko rozwijające dla dziecka pod wieloma względami, dostarczają wiele radości, ale też uczą malucha współpracy i integracji z innymi. Dziecko dowiaduje się, czym jest koncentracja, samozaparcie oraz konsekwencja, co pomoże mu w dalszym rozwoju.

Puzzle dla dzieci w różnym wieku

Co istotne, puzzle i układanki to rozrywka dla dzieci w różnym wieku. Układanki mogą być na tyle zróżnicowane ze względu na poziom trudności, że radość z układania odczują zarówno najmłodsi, jak i starsze dzieci. Maluchy mogą realizować potrzebę układania przez duże puzzle piankowe – taka zabawka będzie odpowiednia już dla rocznego dziecka. Pierwsze układanki mogą mieć zaledwie kilka elementów.

Trzyletnie dziecko może podejmować się już bardziej skomplikowanych układanek, ale najpierw warto sięgać po obrazki dobrze znane dziecku, czyli zwierzątka, ulubione bajki czy pojazdy. Cztero- i pięciolatek może już lepiej radzić sobie z trudniejszymi układankami, doświadczając metodą prób i błędów. Im starsze dziecko, tym układanki mogą mieć więcej elementów i przedstawiać bardziej zaawansowane obrazy.

A może układanki magnetyczne?

Ciekawą odmianą puzzli są układanki magnetyczne. To ulepszone puzzle, które przypadną do gustu maluchowi. Podobnie jak w puzzlach zabawa polega na dopasowywaniu elementów do siebie, ale poszczególne części przyciągają się do siebie za sprawą magnesu. Układanki magnetyczne dostępne w ofercie sklepu internetowego Bebe Concept to świetne urozmaicenie zabawy z puzzlami zwłaszcza wtedy, gdy klasyczne układanki stały się nużące. Układanki magnetyczne różnią się stopniem zaawansowania i są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku.