Czystsze powietrze w łomżyńskich żłobkach i przedszkolach ?
Przejdź do fotogalerii
Już niebawem do wszystkich miejskich placówek świadczących opiekę najmłodszym mogą trafić specjalne oczyszczacze powietrza. Pierwsze tego typu urządzenie odebrała z rąk Krzysztofa Staniórskiego z firmy Ekologiczny Dom dyrektor Przedszkola Publicznego nr 5 Jadwiga Juchniewicz. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miejskim w Łomży, w obecności prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.

Przekazany przedszkolu oczyszczacz nie tylko nawilża powietrze, ale także oczyszcza je z kurzu, czy drobnoustrojów chorobotwórczych. - Zależy nam na tym, aby dzieci przebywające w publicznych żłobkach i przedszkolach miały jak najlepsze warunki. Mam nadzieję, że dzięki przekazanemu urządzeniu najmłodsi będą w o wiele mniejszym stopniu narażeni na różnego rodzaju choroby, czy powszechne w dzisiejszych czasach alergie – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i dodaje: - Miasto będzie starało się wyasygnować środki i systematycznie kupować oczyszczacze do żłobków i przedszkoli.

Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 5 nie kryła zadowolenia. - Cieszę się i w imieniu naszych dzieci, rodziców, a także całego personelu dziękuję za przekazany sprzęt – mówiła Jadwiga Juchniewicz, która na ręce prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i Krzysztofa Staniórskiego przekazała specjalne statuetki od wdzięcznych przedszkolaków.

Podarowany przedszkolu nr 5 oczyszczacz powietrza to początek większej akcji. - Będziemy chcieli sukcesywnie przekazywać nasze produkty pozostałym, miejskim żłobkom i przedszkolom deklaruje Krzysztof Staniórski z firmy Ekologiczny Dom. - Docelowo, powinny one pojawić się we wszystkich salach, w których na co dzień przebywają dzieci – dodaje.

- Stosowanie oczyszczaczy powietrza to bardzo dobry pomysł – ocenia dr Kazimierz Bandzul, który na co dzień styka się z problem alergii u dzieci. - Najskuteczniejsze urządzenia redukują nawet do 99 procent zanieczyszczeń, a im mniej ich w powietrzu, tym mniejsze ryzyko wystąpienia czy też nasilenia różnego rodzaju reakcji uczuleniowych – dodaje specjalista.