Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

W łomżyńskim Ratuszu, dzięki uprzejmości prezydenta Mariusza Chrzanowskiego oraz jego zastępcy Andrzeja Stypułkowskiego, miała miejsce prezentacja filmów zrealizowanych przez Muzeum Północno - Mazowieckie w ramach ministerialnego programu „Kultura w sieci”. Na projekt składają się cztery spacery tematyczne zatytułowane „Tajemnice Łomży - opowieści znad Narwi.” Są to filmy „Młodość i powołanie. Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego”, „Retro.Spekcja. Historia budynku przy Nowogrodzkiej 157”, „Co kryje Stary Rynek?”, „Tajemnice Muzeum”.

Projektowanie i realizowanie przedsięwzięć kulturalnych w dobie pandemii było prawdziwym wyzwaniem- co zgodnie potwierdzają muzealniczki - autorki koncepcji Marta Gosk i Magdalena Mucha. Za innowacyjnością projektu przemawia fakt, że historia wybranych miejsc została pokazana dzięki nowoczesnej technologii VR i zdjęciom z drona. Jest to odpowiedź na potrzeby współczesnych odbiorców i ukłon w kierunku fascynującej przeszłości Łomży. Uczestnicy spotkania zgodnie podzielają przekonanie, że nasze miasto zasługuje na więcej takich projektów, o co będziemy wspólnymi siłami zabiegać w przyszłości.
Wszystkie filmy już wkrótce udostępnione będą w sieci: na muzealnym Facebooku i YouTube. Dodatkowo można je obejrzeć w specjalnych goglach w siedzibie Muzeum, a także w restauracji przy ulicy Nowogrodzkiej.