Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Od poniedziałku 14 października br. seniorzy będą mogli zapisywać się na szczepienia przeciwko grypie. W ogłoszonym postępowaniu przetargowym zgłosiły się dwa podmioty i zdecydowano, że z oboma zawarte zostaną umowy. To realizacja kolejnej z obietnic prezydenta Mariusza Chrzanowskiego dotyczącej polityki senioralnej w naszym mieście.

Zapisy na szczepienia będą prowadzone od poniedziałku 14 października br. na parterze Urzędu Miejskiego (Stary Rynek 14) obok stanowiska asystenta osób starszych i niepełnosprawnych. Można będzie ich dokonać również telefonicznie pod numerem 86 2156887. Przy zapisach należy podać imię i nazwisko, numer Łomżyńskiej Karty Seniora (lub decyzji MOPS), Pesel oraz telefon kontaktowy i adres zamieszkania.

Szczepienia będą realizowały: Łomżyńskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. (ul. kard. Wyszyńskiego 9) oraz Specjalistyczne Centrum Medyczno – Rehabilitacyjne przy Polskiej Grupie Farmaceutycznej Sp. z o.o. (ul. Piłsudskiego 82).

- Zachęcam naszych seniorów do wzięcia udziału w tej akcji i zadbania o swoje zdrowie – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Program jest skierowany do mieszkańców Łomży w wieku 60+, posiadających Łomżyńską Kartę Seniora lub objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Każda osoba zostanie zaszczepiona czterowalentną szczepionką przeciw grypie, zgodnie z obowiązującą procedurą i zaleceniami producenta. Na realizację tego zadania w przeciągu dwóch lat Miasto Łomża wyda kwotę 270 tys. zł.