Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Według Synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej temperatura powietrza w najbliższych dniach ma oscylować w okolicach 30 stopni Celsjusza. To oznacza, że powinniśmy bardziej zadbać o swoje zdrowie.

Wysokie temperatury mogą zaszkodzić zwłaszcza dzieciom i osobom starszym. Należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu, czyli piciu wody (od 3 do nawet 5 litrów) i nakryciu głowy. Nie zapominajmy także o kremach ochronnych i lekkostrawnej diecie. Tłuste, ciężkostrawne potrawy zastąpmy posiłkami na bazie owoców i warzyw.
Warto też unikać wychodzenia z domu, w czasie, gdy słońce najmocniej daje się we znaki, czyli pomiędzy godziną 10.00 a 17.00.
O ostrożność i rozwagę apeluje do mieszkańców prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. - Z pewnością wiele osób będzie chciało spędzić ten upalny czas nad wodą. Zapoznajmy się wcześniej z regulaminem miejskiego kąpieliska, korzystajmy z niego tylko w godzinach otwarcia i stosujmy się do wszelkich zasad bezpieczeństwa – uczula prezydent.

Orzeźwienie w gorące dni zapewnią mieszkańcom również kurtyny wodne. Dwa takie zraszacze pojawią się jutro w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma.

Przypominamy!

W przypadku oznak przegrzania organizmu takich jak zmęczenie, osłabienie, bóle i zawroty głowy, skurcze mięśniowe, mdłości i wymioty należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.