Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Przedszkole Publiczne Nr 5 w Łomży „Piąteczka” już po raz piąty przystąpiło do konkursu teatralnego pod nazwą X Multimedialny Ogólnopolski i VI Międzynarodowy Przegląd Małych Form Parateatralnych „Smykolandia – Warszawa – Mokotów” 2020 zorganizowanego przez Przedszkole Smykolandia Nr 317 w Warszawie. Honorowy patronat nad przeglądem sprawowali: Minister Edukacji Narodowej, Burmistrz Dzielnicy Mokotów Miasta Stołecznego w Warszawie oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Tegoroczna, Jubileuszowa Gala X Międzynarodowego Multimedialnego Przeglądu Małych Form Parateatralnych "Smykolandia" Warszawa-Mokotów 2020 ze względu na zasady zachowania bezpieczeństwa wynikające z zagrożenia epidemiologicznego związanego z COVID-19 odbyła się 21 czerwca 2020 r. w systemie online - poprzez zaproszenie do obejrzenia transmisji na platformie YouTube - w nawiązaniu do akcji "Stay at Home".

Galę zaszczycili swoją obecnością w trybie online interesujący goście - artyści z zagranicy i z Polski. Zagrali i zaśpiewali znane piosenki : Michał Sołtan (gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista), Andrzej Adamiak z grupy „Rezerwat” (muzyk wokalista, juror) oraz znany i popularny z grupy „Ich Troje” Michał Wiśniewski - życząc wszystkim emocjonujących chwil i dobrej zabawy!

W trakcie uroczystej Gali zaprezentowano Laureatów Głównych Nagród i Wyróżnień, Wyróżnień Specjalnych, Artystycznych i Wykonawczych oraz nagrody przyznane przez Internautów: Fejsbuczka i Youtuberka Smykolandii 2020.

Przewodniczący jury, aktor teatralny i estradowy Artur Pastuszko podkreślił, że w tym roku do udziału w konkursie zakwalifikowano 15 prezentacji multimedialnych z kraju i z zagranicy, które walczyły o nagrody i wyróżnienia. Nominacje do głosowania zasłużyło i otrzymało jedynie 8 placówek.

Przedszkole Publiczne nr 5 - ,,Piąteczka” przygotowało w wersji multimedialnej proekologiczny spektakl musicalowy pt. „Ratujmy Ziemię”, dzięki któremu uzyskało I miejsce w Konkursie Multimedialnym Ogólnopolskim i Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Parateatralnych „Smykolandia” oraz zdobyło wiele wyróżnień.

W spektaklu wystąpiło 25 dzieci 5-6 - letnich z Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży. Nad całym przedsięwzięciem czuwała dyrektor Jadwiga Juchniewicz, a w
przygotowanie przedstawienia włączyły się wszystkie nauczycielki.

Jury oceniając spektakl, uwzględniło między innymi: wykonanie aktorskie i wokalne, scenografię, kostiumy, dobór muzyki; wykorzystanie potencjału grupy i reżyserię; realizację video, wrażenia ogólne, rozwiązania nowatorskie; wartości edukacyjne i dobór repertuaru do wieku wykonawców; reżyseria spektaklu, realizacja filmu video.

Jury przyznało nominacje, nagrody, wyróżnienia specjalne i wyróżnienia indywidualne dla Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży - „Piąteczka” za spektakl „Ratujmy Ziemię” w różnych kategoriach:
wyróżnienie specjalne otrzymała dyrektor Przedszkola Nr 5 w Łomży „Piąteczka” Jadwiga Juchniewicz, za wspieranie teatralnej twórczości dziecięcej poprzez zaangażowanie, motywowanie oraz wspieranie dzieci i pedagogów przygotowujących konkursowe spektakle „Smykolandii”, a także bardzo wysokie noty Placówki w zmaganiach konkursowych;
wyróżnienie za scenariusz i reżyserię spektaklu „Ratujmy Ziemię” dla Barbary Florczyk i Marii Danielskiej;
wyróżnienie aktorskie dla Sebastiana Arnisty za rolę Pana Doktora;
wyróżnienie za oprawę muzyczną dla Grzegorza Narewskiego;
wyróżnienie za scenografię, kostiumy i światło dla Barbary Dzieniszewskiej, Agaty Komorowskiej, Marii Danielskiej, Barbary Florczyk, Joanny Karwowskiej oraz Karola Śliwowskiego;
wyróżnienie za choreografię dla: Agnieszki Całko, Małgorzaty Bachanek, Barbary Florczyk, Marii Danielskiej oraz Martyny Napiwodzkiej;
Wyróżnienie za nagranie video i montaż dla Artura Kalinowskiego i Macieja Chaberek Firmy Best- Video;

Zachęcamy do obejrzenia Proekologicznego spektaklu pt. „Ratujmy Ziemię” przygotowanego przez Przedszkole Publiczne Nr 5 w Łomży - „Piąteczka”.oraz „Finałowej – Jubileuszowej Gali Smykolandia 2020”tekst: Maria Danielska i Barbara Florczyk