Hubert Norowski wybrany wiceprzewodniczącym - Rada Miejska ma dwóch zastępców

W sali obrad zrobiło się ciasniej niż zwykle: do grona kierowniczego Rady Miejskiej dołączył nowy wiceprzewodniczący, a głosy rozłożyły się w nietypowy sposób. W Łomży zmiana ta oznacza przesunięcie akcentów personalnych i sygnał, że kluby radnych nadal negocjują swoją pozycję. Dla mieszkańców to drobna, ale znacząca korekta układu sił w radzie.
- Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - jak doszło do wyboru Norowskiego
- Jak to wygląda w Łomży po zmianie - dwa nazwiska na stanowiskach zastępczych
Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - jak doszło do wyboru Norowskiego
Na wniosek Łomżyńskiego Klubu Samorządowego radni powierzyli funkcję wiceprzewodniczącego Hubertowi Markowi Norowskiemu. Za jego wyborem zagłosowało 14 radnych, odnotowano także 1 głos nieważny; pozostali radni nie wzięli udziału w głosowaniu. Norowski jest w radzie w swojej pierwszej kadencji - do Sejmu lokalnego wszedł z list Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej, uzyskując w okręgu nr 2 285 głosów. Obecnie reprezentuje już barwy Łomżyńskiego Klubu Samorządowego.
Jak to wygląda w Łomży po zmianie - dwa nazwiska na stanowiskach zastępczych
Po tej decyzji Rada Miejska ma obecnie dwóch wiceprzewodniczących. Obok nowo wybranego Norowskiego funkcję od początku kadencji pełni Leszek Andrzej Konopka reprezentujący Klub Radnych Mariusza Chrzanowskiego. To zestawienie personalne daje radzie dwuosobowe wsparcie przewodniczącego i może wpływać na sposób prowadzenia obrad oraz porządek prac komisji.
Decyzja o wyborze Norowskiego nie była rozstrzygnięciem masowym, a frekwencja przy głosowaniu i pojedyncze głosy nieważne sugerują, że nie wszystkie kluby zaangażowały się aktywnie w tę nominację. W praktyce oznacza to, że układ sił w radzie może ulegać dalszym przetasowaniom w zależności od kolejnych propozycji personalnych i programowych.
Dla mieszkańca oznacza to przede wszystkim jedno: zmiana osób przy władzy rady może przekładać się na priorytety i tempo pracy organu. Nowe nazwiska w kierownictwie to zwykle inna dynamika prowadzenia sesji, inne kontakty i możliwość innego zaplecza dla inicjatyw radnych. Jeśli ktoś śledzi decyzje rady, warto zwrócić uwagę na kolejne protokoły sesji i skład komisji, bo tam będą pierwsze praktyczne sygnały, co naprawdę się zmieniło.
na podstawie: UM w Łomży.
Ostatnie Artykuły

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Dwulatka uciekła do sąsiadów, a matka miała prawie 2 promile

MPK wraca na działki. Linia 18 pojedzie od rana i po południu

Książki wychodzą dziś na miasto. Łomża świętuje czytanie i autorów

Wyszyński w pracach uczniów. Łomża ogłasza konkurs plastyczny

W Łomży rozmawiano o wodzie i prądzie oraz cyberzagrożeniach

Na rzekach ruszyły patrole - policja sprawdza już też trzeźwość

Startuje nabór do łomżyńskich szkół średnich. Są ważne terminy

Łomża wsłuchała się w zapomniane wiersze. Młodzi recytatorzy wzięli scenę

Linia 18 pojedzie inaczej. Poranny kurs ma odciążyć przepełniony autobus

Wilki w rejonie dwóch ulic. Straż Miejska sprawdza zgłoszenia

