Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Żaluzje zewnętrzne posiadają wiele zalet, spośród których najbardziej spopularyzowaną jest ich funkcja antywłamaniowa. Oprócz niej jednak istnieje jeszcze przynajmniej 5 bardzo atrakcyjnych korzyści, jakie niesie ze sobą użytkowanie zewnętrznych rolet okiennych. Kiedy im się przyjrzymy, zrozumiemy, że, jeśli chodzi o rolety antywłamaniowe cena naprawdę jest niska w porównaniu do korzyści.

Żaluzje fasadowe – co to jest?

Żaluzje fasadowe stanowią system zasłonowy stosowany po zewnętrznej stronie okna. Istnieje również możliwość montowania zasłon po wewnętrznej stronie, jednakże jest ona mniej efektywna, dlatego skupimy się na wariancie zewnętrznym. Pełni on szereg istotnych funkcji, o których szerzej powiemy w dalszej części artykułu. Teraz skupimy się na technicznym aspekcie żaluzji i rolet, które dzielą się na cztery główne rodzaje ze względu na miejsce ich zamontowania:

 1. naokienne – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie lub podczas remontu stolarki okiennej
 2. natynkowe – montaż możliwy zarówno w nowym jak i starym budownictwie
 3. podtynkowe – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie
 4. RKS – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie

Rolety antywłamaniowe najlepiej uwzględniać już na etapie projektowania budynku. Wtedy możemy wkomponować je w nadproże okna i ładnie zabudować. Sprawi to, że skrzynki rolet będą niewidoczne oraz nie będą nachodzić na powierzchnię okna. Konstrukcja rolet antywłamaniowych jest prosta i nieskomplikowana, a w jej skład wchodzą:

 1. skrzynka, z której wysuwa się pancerz rolety
 2. prowadnice, po których porusza się pancerz rolety
 3. pancerz rolety (połączone ze sobą listewki zakończone grubszą listwą dolną)
 4. napęd elektryczny lub manualny

Warto wiedzieć, że najbardziej polecanym obecnie napędem jest elektryczny. Żaluzje fasadowe wyposażone w niego są o wiele bardziej wygodne w użytkowaniu, ponieważ możemy sterować nimi bez konieczności podchodzenia do nich. Wystarczy nacisnąć guzik na pilocie lub połączyć się z nimi za pomocą tabletu lub telefonu. Wyposażone w napęd elektryczny rolety zewnętrzne są również bardziej zaawansowane technologicznie od swoich „manualnych” odpowiedników.

Co zawiera się w cenie rolet antywłamaniowych? Co najmniej sześć powodów, dla których warto ją ponieść.Żaluzje i rolety – czy warto?

Czy warto decydować się na zakup żaluzji i rolet? Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Szeroka gama ich atrybutów stanowi o ich wszechstronności wpływającej pozytywnie na wiele aspektów życia codziennego. Do zalet rolet antywłamaniowych zaliczamy:

 1. Ochronę przed upałami w porze letniej – roleta pomaga zmniejszyć poziom nagrzania i nasłonecznienia pomieszczenia
 2. Ochronę przed mrozami w porze zimowej – roleta tworzy dodatkową warstwę izolacyjną zatrzymującą ciepło w pomieszczeniu. Między jej pancerzem a oknem tworzy się poduszka powietrzna, która uszczelnia okno.
 3. Ochronę przed włamywaczami – warto nadmienić, iż, by roleta była godna miana „antywłamaniowej”, powinna spełniać kilka warunków: posiadać blokady uniemożliwiające podniesienie pancerza rolety od zewnątrz, czujniki ruchu połączone z systemem alarmowym budynku, wzmacniane prowadnice oraz utwardzony żywicą pancerz.
 4. Ochronę przed hałasem dobiegającym z okolicy – szczególnie przydatne w dużych miastach i przy często uczęszczanych drogach.
 5. Ochronę naszej prywatność przed ciekawskimi spojrzeniami osób niepożądanych.
 6. Ozdobę fasady budynku – z tej właściwości zasłynęły zasłony typu shutters.

Kiedy sprawdzimy ceny rolet zewnętrznych, szybko spostrzeżemy, że są one stosunkowo niskie, patrząc przez pryzmat tego, jak wiele korzyści płynie z ich użytkowania. Nie pozostaje zatem nic innego, jak rozpocząć poszukiwania odpowiednich rolet do naszego domu.