Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Przy Szkole Podstawowej nr 2 rozpoczynają się prace archeologiczne. Związane są one z budową hali sportowej oraz boiska przy tej placówce. Oba obiekty powinny być gotowe do końca października przyszłego roku.

Salę gimnastyczną za blisko 6,8 mln zł wybuduje JL Sp. z o.o. z Piątnicy Poduchownej. Ta firma przedstawiła najniższą ofertę w przetargu. Miasto otrzymało ponad 2,4 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dodatkowo inwestycję kwotą 390 tys. zł wsparł PFRON. Z kolei boisko wielofunkcyjne wykona firma Complexe Sportif Grażyna Kowalska z Tłuszcza za kwotę 570 tys. zł.

Na nowej sali sportowej o całkowitej powierzchni użytkowej ponad 1,5 tys. m2, w tym na boisku sali o powierzchni 640 m2, będzie można przeprowadzić zajęcia m.in. z siatkówki, koszykówki i tenisa. W budynku znajdą się również szatnie, sanitariaty, pomieszczenia magazynowe, techniczne i gospodarcze. Natomiast na boisku o nawierzchni poliuretanowej o pow. 800 m2 będzie można uprawiać piłkę ręczną i mini futbol. Sala gimnastyczna i boisko wielofunkcyjne wpłyną na atrakcyjność edukacyjną Szkoły Podstawowej nr 2, zwiększą dostępność do obiektów sportowych klubom działającym w naszym mieście oraz poprawią estetykę przestrzeni miejskiej.

Warto dodać, że już w 2011 r. z powodów bezpieczeństwa podupadający budynek niewielkiej sali gimnastycznej przy SP 2 został wyłączony z użytkowania przez nadzór budowlany.