Pierwsza
Z wyróżnieniem rankingu "Wspólnoty" zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski. Obok radni: Mariusz Tarka i Artur Nadolny
Miasto Łomża zajęło 7. miejsce, pod względem wykorzystania środków unijnych na inwestycje transportowe w latach 2014–2018. Ranking przygotowało Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota". Wyróżnienie podczas Gali Inwestorów Samorządowych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odebrał zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski.

W prezentowanym zestawieniu, redakcja "Wspólnoty" przyjrzała się dotacjom ze środków europejskich na inwestycje transportowe, z jakich korzystały samorządy w Polsce od 2014 roku, czyli od momentu rozpoczęcia trwającej cały czas perspektywy budżetowej Unii Europejskiej. Uzasadnieniem tego wyboru jest fakt, że ten dział obejmuje największą część funduszy unijnych, jakie pozyskują polskie samorządy.

- Chciałoby się powiedzieć: nareszcie. Bo skoro w budżecie siedmioletnim dla samorządów zapisano rekordowej wielkości fundusze, to najwyższa pora zacząć je wydawać, jeśli chcemy je sensownie wykorzystać, zanim będzie za późno – skomentował prof. Paweł Swianiewicz, współautor rankingu. Warto dodać, że rekordowy pod tym względem był rok 2018, w którym po raz pierwszy wielkość funduszy wydatkowanych w jednym roku przekroczyła 16 miliardów złotych.

Gala Inwestorów Samorządowych była ukoronowaniem XVII edycji Samorządowego Forum Kapitału i Finansów. Wzięło w nim udział ponad 1000 osób związanych z samorządem oraz biznesem. Podczas dwudniowego wydarzenia, odbywającego się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, nie zabrakło licznych paneli dyskusyjnych i eksperckich wykładów.