„Bestia” w Hali Kultury
Przejdź do fotogalerii
Zapraszamy miłośników kina niemego na jedyny w swoim rodzaju pokaz filmu „Bestia”, który odbędzie się 21 listopada 2023 r. o godz. 18:00 w Hali Kultury. Doskonałą oprawę muzyczną na żywo stworzy Marcin Pukaluk.

We wtorek 21 listopada przypomniany zostanie melodramat z Polą Negri w roli głównej, w którym świat wyższych sfer przeplata się z życiem warszawskiego półświatka. Film przedstawia historię dziewczyny z „dobrego domu”, która czas spędza w towarzystwie apaszów, wśród których jest jej ukochany – Dymitr. Po awanturze z rodzicami ucieka z domu. W hotelu podstępnie upija kochanka, okrada go i porzuca. Rozpoczyna samodzielne życie jako modelka i tancerka w kabarecie, gdzie poznaje bogatego, żonatego przemysłowca Aleksego.
„Bestię” wyreżyserował w 1917 roku Aleksander Hertz. W rolach głównych wystąpili: Pola Negri, Maria Dulęba, Witold Kuncewicz, Jan Pawłowski, Lya Mara, Aleksander Sobiszewski.

Klasykę kina niemego wzbogaci niezwykła oprawa muzyczna wykonana za żywo przez Marcina Pukaluka - kompozytora, performera, producenta muzycznego.

Data: 21.11.2023 r.
Godzina: 18:00
Wstęp wolny!