Zaproszenie na
Przejdź do fotogalerii
foto Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Łomży
  • Zaproszenie na foto Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Łomży
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Łomży postanowiła po raz kolejny wyjść z inicjatywą, ułatwienia uczniom klas ósmych dokonania pierwszych wyborów edukacyjno-zawodowych. W środę 22 marca 2023r. w godzinach 10:00–13:30 w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży, odbędzie się Giełda Szkół – „ Festyn Szkół Zawodowych”.

Przedsięwzięcie jest finansowane z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Podczas w/w Festynu zaprezentują się: technika, szkoły branżowe, licea ogólnokształcące oraz bursy szkolne z terenu naszego miasta. Będzie to znakomita okazja, aby zapoznać się z ofertą wszystkich łomżyńskich szkół ponadpodstawowych, zadać pytania uczniom i nauczycielom, którzy o swoich placówkach będą mieć tylko sprawdzone i aktualne informacje. Swoje stanowiska będzie prezentowało łącznie 16 placówek. Chęć odwiedzenia Giełdy w tym dniu zapowiedzieli uczniowie klas ósmych wszystkich szkół z terenu miasta Łomży, a także z Piątnicy, Nowogrodu, Zbójnej, Kuzi, Dobregolasu, Kupisk, Wygody, Podgórza, Puchał, Pniewa, Piątnicy, Przytuł, Konarzyc, Jarnut, Szczepankowa oraz Śniadowa, Wizny i Rutek. Organizatorzy liczą, że na wydarzenie przybędzie około 1400 uczniów.

- Zapraszamy serdecznie do czynnego udziału w w/w inicjatywie również rodziców uczniów, których wsparcie, może być niezwykle pomocne uczniom podejmującym w najbliższych miesiącach swoje pierwsze, poważne życiowe decyzje. Świadomy wybór, oparty na rzetelnej informacji jest pierwszym krokiem do sukcesów szkolnych uczniów w przyszłości – przekazuje Maciej Listowski, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Łomży.