„Historia realna” w Łomży - Jacek Bartosiak i Piotr Zychowicz - zmiana miejsca spotkania
Przejdź do fotogalerii
W związku z ogromnym zainteresowaniem spotkaniem z Jackiem Bartosiakiem i Piotrem Zychowiczem, wydarzenie które odbędzie się w środę 15 marca o godz. 18:00 zostaje przeniesione z Hali Kultury do sali Filharmonii Kameralnej przy ulicy Zawadzkiej 1. Nową partię bezpłatnych wejściówek można będzie odbierać od poniedziałku 13 marca br. wyłącznie w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Długa 13) pokój nr 105 od godziny 8:00. Odbiór osobisty, bez możliwości wcześniejszej rezerwacji telefonicznej. Jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

„Historia realna” to niezależny kanał o historii, geopolityce i wojsku, który na serwisie YouTube ma prawie 520 tys. subskrybentów. Jego autorem jest Piotr Zychowicz, publicysta historyczny, były dziennikarz „Rzeczpospolitej” i były redaktor naczelny miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Autor wielu książek traktujących o tematyce historycznej, w których przedstawia i analizuje alternatywne scenariusze dziejów Polski.

W łomżyńskim spotkaniu będzie mu towarzyszył Jacek Bartosiak, prawnik i publicysta zajmujący się geopolityką i strategią. Jest założycielem i właścicielem think tanku „Strategy & Future” oraz współzałożycielem firmy „Play of Battle”, zajmującej się przygotowaniem symulacji wojskowych. W przeszłości był członkiem Zespołu Doradczego Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz prezesem spółki celowej do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jest autorem wielu publikacji książkowych.

Razem z Piotrem Zychowiczem wydali książkę „Nadchodzi III wojna światowa. Czy Ameryka porzuci Polskę na pastwę Rosji?” oraz E-Booka „Atak na Ukrainę! Czy Putin rozpętał III wojnę światową?”.