Październik w Muzeum Północno-Mazowieckim
Przejdź do fotogalerii
Pierwszy weekend października należy do seniorów. Muzeum włącza się w ogólnopolską akcję „Weekend Seniora z Kulturą” i w związku z tym zaprasza w sobotę 1 października w godzinach 11:00-12:30 na sesję fotograficzną „Portret wewnętrzny”, podczas której Joanna Klama wykona uczestnikom zdjęcia portretowe. Ponadto będzie możliwość zwiedzenia wystaw stałych i czasowych. Wstęp na wydarzenia za symboliczną złotówkę.

We wtorek 4 października od 10:00 do 11:30 prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników przyrody i nowych technologii. Muzeum zachęca uczniów klas IV-VI do udziału w warsztatach związanych z nagrywaniem podkastu przyrodniczego. Koszt udziału w zajęciach to 10 złotych od osoby. Zapisy oraz informacje pod numerem telefonu: 86 216 28 16.

W środę 5 października odbędą się dwie projekcje wyjątkowego dokumentu „Beksińscy. Album wideofoniczny” w Hali Kultury: o godz. 10:00 oraz o 18:00. Pierwszy seans jest przygotowany dla szkół ponadpodstawowych i będzie miał charakter akademii filmowej – z prelekcją i z moderowaną dyskusją. Z kolei wieczorny seans jest otwarty dla wszystkich chętnych. Na projekcje obowiązuje wstęp 5 złotych, będący jednocześnie biletem na wystawę czasową w Muzeum „Zdzisław Beksiński – od fotografii do fotomontażu komputerowego”.
Zapisy oraz informacje pod numerem telefonu: 86 216 28 16.

W czwartek 13 października będą miały miejsce warsztaty genealogiczne z Katarzyną Drogą „Przygoda z historią rodzinną. Miłość, praca, pieniądze a … dzieje naszych przodków. Jak przeszłość buduje teraźniejszość i jak nad tym zapanować?” Autorka zachęca słowami: „Miłość, pieniądze, praca, rodzina, relacje z ludźmi - to jak kształtują się w naszym życiu, zależy często od rodzinnej historii, także od miasta/wsi w których dorastamy i mieszkamy. Wpływają na nas opowieści, które słyszymy przy świątecznych stołach, budują nas rodzinne autorytety, ale też wyklęte czarne owce i ponure tajemnice. Czasem ważny jest przedmiot, budynek, zwierzę. Ogromną rolę odgrywają zakodowane w podświadomości przekonania - schematy myślenia i mowy. Być może przez nie należysz, do osób, które nigdy nie mają pieniędzy, szczęścia w miłości, praca sprawia ci za mało satysfakcji lub budzi zbyt wiele stresu. Masz kłopoty z dziećmi, rodzeństwem, samooceną, zdrowiem? Źródeł warto poszukać w przeszłości rodziny i własnym dorastaniu. Te warsztaty mogą naprowadzić cię na trop, bo są przygodą z badaniem rodzinnych historii.” Koszt warsztatów to 10 złotych od osoby.
Zapisy oraz informacje pod numerem telefonu: 86 216 28 16.

W niedzielę 23 października odbędzie się wernisaż wystawy „Żydzi łomżyńscy. Życie, śmierć, pamięć”.

Zachęcamy do śledzenia muzealnego FB: https://www.facebook.com/MuzeumLomza oraz nowej strony internetowej: https://muzeum.lomza.pl/.


tekst i foto: Muzeum Północno-Mazowieckie