Suzuki Boxing Night 17 w Łomży
Przejdź do fotogalerii
  • Suzuki Boxing Night 17 w Łomży
  • Suzuki Boxing Night 17 w Łomży
Tomasz Niedźwiecki (86 kg), brązowy medalista Mistrzostw Europy, stoczy swoją pierwszą zawodową walkę podczas Suzuki Boxing Night 17 w Łomży. Na gali organizowanej 30 września przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland, na ring wróci Andrzej Wawrzyk. Jego rywalem będzie Michał Bołoz. Nie zabraknie także pojedynków w boksie olimpijskim. Transmisja w TVP Sport od godz. 19:55.

- Bardzo ciekawie zapowiada się gala w Łomży. Poza wymienionymi walkami zawodowymi, czeka nas sporo emocji w pojedynkach w boksie olimpijskim, gdzie polscy bokserzy zmierzą się z pięściarzami z Rumuni – przekazuje Wojciech Bartnik, trener reprezentacji Polski.

Podczas tegorocznych ME w Armenii brązowe medale zdobyli Jakub Słomiński (48 kg) i Tomasz Niedźwiecki (86 kg). Na łomżyńskim ringu Niedźwiecki zadebiutuje wśród profesjonalistów na dystansie 6 rund.

- To będzie dobry sprawdzian dla Tomka, ale także – jak podkreślałem – interesujące walki czekają naszych zawodników w walkach na zasadach boksu olimpijskiego. Do gali przygotowują się Jakub Słomiński 51 kg, Paweł Brach 57 kg, Ilia Bader 60 kg, Damian Durkacz 71 kg, Bartosz Gołębiewski 80 kg i Mateusz Bereźnicki 92 kg – mówi Wojciech Bartnik, brązowy medalista olimpijski z Barcelony.

W tym roku naszych bokserów czekają jeszcze starty m.in. w Memoriale Leszka Drogosza w Kielcach oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Mielcu i Mistrzostwach Polski Seniorów w Zabrzu, jak również na kolejnej gali cyklu Suzuki Boxing Night.

W 2023 roku rozpoczną się kwalifikacje olimpijskie do Igrzysk w Paryżu, a jednym z turniejów będą Europejskie Igrzyska w Krakowie.

Karta walk gali PZB Suzuki Boxing Night 17 w Łomży

Boks olimpijski:
Mateusz Bereźnicki – Emuanuel Mican
Jakub Słomiński – Robert Pater Adalbert
Bartosz Gołębiewski – Florin Serban
Paweł Brach – Eusebiu Tarzoman
Ilia Bader – Andrei Gavae
Oliwier Zamojski – Roman Samuel
Damian Durkacz – Sebastian Nitu

Boks zawodowy:
Tomasz Niedźwiecki – Krzysztof Stawiarski
Andrzej Wawrzyk – Michał Bołoz

tekst i foto: PZB