Przed nami rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Przejdź do fotogalerii
fot. arch.
W poniedziałek 1 sierpnia przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia o godz. 17:00 złożone zostaną kwiaty przed pomnikami Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego oraz Żołnierzy Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej przy Szkole Muzycznej (Al. Legionów 36), a następnie w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. kard. Wyszyńskiego 11). Na jedną minutę, włączone zostaną syreny alarmowe.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, iż w dniu 1 sierpnia 2022 r., o godz. 17:00 na terenie całego województwa zostaną uruchomione syreny alarmowe, w celu upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Włączenie syren będzie jednocześnie testem sprawności urządzeń systemu wykrywania i alarmowania, wykorzystując w tym celu uregulowania zawarte w art. 10 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r., w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 poz. 96). Sygnały alarmowe przekazywane w tym dniu będą ćwiczebne.

Zachęcamy, by w tym czasie zatrzymać się na moment i w ten sposób upamiętnić poświęcenie Powstańców Warszawskich z 1944 roku.