VII Triathlon MOSiR <a href=Łomża już w najbliższą niedzielę" />
Przejdź do fotogalerii
  • VII Triathlon MOSiR <a href=Łomża już w najbliższą niedzielę" />mapka triathlonowej rywalizacji
Już w niedzielę 31 lipca 2022 roku na łomżyńskich bulwarach odbędzie się VII edycja Triathlon MOSiR Łomża. Zawodnicy w drodze do mety będą mieli do pokonania odcinek 1200 m wpław rzeką Narew, 15 km jazdy na rowerze oraz 3 km biegiem. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu pt. "Łomża - Miasto, w którym żyję i pracuję" finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 - Program Rozwój Lokalny. W związku z zawodami należy liczyć się z utrudnieniami w ruch na ul. Rybaki i Sikorskiego w rejonie mostu Hubala.

Zawody triathlonowe rozpoczną się na Plaży Miejskiej, skąd o godzinie 12:00 zawodnicy wyruszą w kierunku nadnarwiańskich bulwarów przy łomżyńskim Porcie Rzecznym. Pierwszą dyscypliną będzie pływanie stylem dowolnym na dystansie 1,2 km. Kolejny etap to jazda na rowerze, na którym w rejonie przystani u zbiegu bulwarów i wjazdu do Hospicjum trzeba będzie pokonać dystans 15 km w 3 okrążeniach. Ostatnim etapem jest 3 km bieg. Jego start i meta zostaną ulokowane bezpośrednio na bulwarach, zaś zawodnicy pobiegną ul. Rybaki i Żydowską.

Nad prawidłowym pomiarem czasu, będzie czuwać firma Tritime, która od wielu lat oferuje profesjonalny, elektroniczny pomiar czasu z wyodrębnieniem międzyczasów poszczególnych konkurencji. Zwycięzcy w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet, którzy zajmą miejsca I-III oraz najmłodszy i najstarszy zawodnik, a także najlepsza Łomżynianka i Łomżyniak otrzymają nagrody i puchary, natomiast każdy z uczestników, który ukończy wyścig, otrzyma pamiątkowy medal.

Na czas Triathlonu, w godzinach 11:30-14:00, ze względów bezpieczeństwa oraz konieczności umożliwienia jak najlepszych warunków do rywalizacji, cała szerokość jezdni ul. Rybaki i Sikorskiego na odcinku od Zdrojowej do Włościańskiej w Piątnicy zostanie wyłączona z ruchu. Organizujący zawody Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zwraca się z prośbą o nie parkowanie pojazdów wzdłuż tych ulic. Jednocześnie informuje, że ze względu na koncert Wakacyjnej Trasy Dwójki Lato - Muzyka - Zabawa niedostępny będzie parking przy muszli koncertowej i zachęca do parkowania aut na parkingach przy ul. Zjazd obok Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i boiska MOSiR oraz do korzystania z komunikacji miejskiej.

PROGRAM
9:30-11:00 - Biuro Zawodów - pobranie pakietów startowych
11:15 - odprawa zawodników - zbiórka przy scenie
11:30 - wyjazd zawodników na miejsce startu - autokar MPK
12:00 - rozpoczęcie rywalizacji - start plaża miejska
13:30-14:00 - wręczenie nagród - scena


tekst i foto: MOSiR