Festyn Szkół Zawodowych w Łomży
Przejdź do fotogalerii
  • Festyn Szkół Zawodowych w Łomży
  • Festyn Szkół Zawodowych w Łomży
  • Festyn Szkół Zawodowych w Łomży
  • Festyn Szkół Zawodowych w Łomży
  • Festyn Szkół Zawodowych w Łomży
W hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Łomży odbył się Festyn Szkół Zawodowych. To piąte tego typu wydarzenie organizowane najpierw przez Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji, a w tym roku przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną Nr 2 w ramach projektu "Łomża - Miasto w którym żyję i pracuję" realizowanego z Programu "Rozwój Lokalny", finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Przybyłych do hali sportowej, przy ul. Ks. Anny powitał dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 2 Łomży Maciej Listowski, podkreślając, że Festyn Szkół Zawodowych to wstęp i zaproszenie na dni otwarte, które każda z placówek będzie organizować i życząc wszystkim trafnych wyborów w przyszłości.

- Mamy bardzo bogatą ofertę edukacyjną i w związku z tym mam nadzieję, że wielu z Was nowy rok szkolny, nowy etap swojej edukacji rozpocznie właśnie w jednej z łomżyńskich szkół - mówił do zgromadzonych w hali uczniów, odpowiedzialny za oświatę w mieście zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.

Podczas Festynu Szkół Zawodowych swoje propozycje edukacyjne zaprezentowało 18 szkół i burs z Łomży i Marianowa.

- Promujemy tu wszystkie kierunki kształcenia: od gastronomicznych, weterynaryjnych, architekturę krajobrazu, aż po nowości takie jak np. technik przemysłu mody i licea o różnych profilach – mówi opiekunka stoiska Zespołu Szkól Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży i pedagog szkolny Magdalena Budziszewska, dodając, że popularna „Weta” to doskonałe miejsce dla ludzi, którzy chcą się rozwijać w różnych dziedzinach.

Swoją ofertę zaprezentował również Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 w Łomży. Na stoisku „Mechanika” podobnie jak na pozostałych można było zobaczyć prace uczniów, porozmawiać, otrzymać ulotki. O korzyściach płynących z nauki w tej szkole opowiadał Amadeusz Szeligowski

- Zalet nauki w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących jest wiele. Przede wszystkim są to duże możliwości rozwoju. Mamy bogaty wybór kierunków, a przy tym kadra pedagogiczna jest bardzo dobra – mówił.

Festyn Szkół Zawodowych zorganizowano w ramach projektu "Łomża - Miasto w którym żyję i pracuję", realizowanego z Programu "Rozwój Lokalny", finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Fot. Kamil Brzostowski i Joanna Grabowska