Sukcesu pogratulował jej prezydent Łomży
Przejdź do fotogalerii
Magdalena Sikorska i prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
  • Sukcesu pogratulował jej prezydent Łomży
Magdalena Sikorska reprezentująca barwy KU AZS PWSIP Łomża zdobyła pod koniec marca indywidualny medal mistrzostw Polski. Historycznego sukcesu pogratulował pingpongistce prezydent Mariusz Chrzanowski.

- Zdobywałam medale mistrzostw Polski już wcześniej w mikście, ale nigdy nie miałam medalu w singlu. Wiele lat pracowałam na to, udało się i bardzo się z tego cieszę – mówi Magdalena Sikorska.

Aby dostać się na mistrzostwa Polski w Częstochowie najpierw musiała przebrnąć turnieje eliminacyjne w Zielonej Górze i Gdańsku, w których startowało blisko 300 zawodniczek.

- Na turniejach eliminacyjnych zbiera się punkty do mistrzostw, które decydują o rozstawieniu. Ja byłam rozstawiona z numerem 12 – opowiada trzecia tenisistka stołowa w kraju.

Magdalena Sikorska urodziła się w Warszawie. Zaczynała w sekcji tenisa stołowego w Pałacu Kultury i Nauki. W przeszłości przez 3 sezony reprezentowała barwy akademiczek z Łomży, później występowała w AZS Częstochowa i SKTS Sochaczew, zdobywając z tymi klubami drużynowe wicemistrzostwo Polski. W KU AZS PWSIP Łomża występuje ponownie od obecnego sezonu.

fot. Joanna Grabowska