Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Mobilny mammograf ponownie zawita do Łomży
Przejdź do fotogalerii
Bezpłatne badania można będzie zrobić 2 grudnia 2021 r. w mobilnej pracowni mammograficznej, przy markecie Kaufland. Zainteresowane panie powinny się na nie wcześniej zarejestrować.

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Badanie jest bezpłatne, finansowana przez NFZ i nie wymaga skierowania lekarskiego. Aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się telefonicznie pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania, przed połączeniem telefonicznym warto przygotować dowód osobisty. Na wizytę trzeba zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie przyjmować pacjentki w dniu 2 grudnia 2021 r. w godzinach od 11.0 do 17.00 przy markecie przy Alei Piłsudskiego 33.

Pamiętajmy: Wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. Mammografia pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych.