Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Już za miesiąc, w dniach 10-13 czerwca 2021 r. odbędzie się 34. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. Z uwagi na utrzymującą się skomplikowaną sytuację związaną z przemieszczaniem i przekraczaniem granic, organizatorzy podjęli decyzję o organizacji festiwalu w formie hybrydowej. Prezentacja spektakli zagranicznych odbędzie się online w łomżyńskiej Hali Kultury. Spektakle polskie grane będą na żywo na scenie Teatru Lalki i Aktora oraz w innych przestrzeniach miejskich.

W tegorocznym programie konkursowym znalazło się 10 teatrów zagranicznych oraz 7 teatrów polskich. Nie zabraknie również doskonałych spektakli plenerowych. Z myślą o widzach wybrano teatry nowatorskie w formie artystycznej, zróżnicowane pod względem tematycznym i odwołujące się do uniwersalnych wartości, mówiące o wielu ważnych emocjach i poruszające problemy globalne - te najbardziej aktualne. „Teatr ważnych spraw” jest głównym tematem nurtu konkursowego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Niedługo będzie można odebrać darmowe wejściówki uprawniające do uczestnictwa w festiwalowych pokazach.

Festiwal będzie realizowany zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi. Bezpieczeństwo artystów, pracowników i widzów jest priorytetem. Organizatorzy chcą, aby po tak długiej przerwie każdy mógł w pełni bezpiecznie obcować z Teatrem.

34. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka odbędzie się przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Łomża.