Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Uświadamianie mieszkańców Łomży jak kruchy jest ekosystem naszej planety i jak bardzo potrzebne są działania ochronne i ratunkowe – to główne cele ekologicznego konkursu ogłoszonego przez Urząd Miejski w Łomży pod hasłem „Nasza Planeta Ziemia”. Mogą wziąć w nim udział przedszkolaki, uczniowie podstawówek, a także szkół średnich.

Zadaniem uczestników konkursu będzie stworzenie prac ukazujących znaczenie Ziemi oraz różne sposoby dbania o najbliższe otoczenie. Mogą one być zgłaszane w następujących kategoriach: przedszkolaki tworzą prace plastyczne w dowolnej technice, uczniowie szkół podstawowych wykonują prace plastyczne oraz plastyczno-literackie w formie plakatu, uczniowie szkół ponadpodstawowych mają za zadanie stworzyć hasło kojarzone z działaniami proekologicznymi, m.in. z kwestią sprzątania świata, które zostanie wykorzystane podczas akcji sprzątania Miasta Łomża 5 czerwca 2021 roku.

Zgłoszenie prac do Konkursu odbywa się poprzez wysłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zdjęcia lub pliku w formacie jpg lub pdf wykonanej pracy wraz z załączonym formularzem zgłoszenia ( załącznik nr 1 do regulaminu). Termin nadsyłania prac mija 14 maja 2021 roku o godzinie 12:00.

Najlepsze rysunki, plakaty i hasła zostaną nagrodzone i wykorzystane w akcji promocyjnej obchodów Światowego Dnia Środowiska, który przypada na 5 czerwca 2021 roku.