Statuetka za ŁoKeR-a
Od lewej: przedsiębiorca Bernard Szymański, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej Grzegorz Rytelewski
W piątek 27 września w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej odbył się Koncert Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku. Podczas dorocznego wydarzenia uhonorowano ludzi w dwóch kategoriach biznes/kultura/nauka oraz społeczeństwo. Statuetka w tej pierwszej przypadła prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu za uruchomienie we współpracy z biznesem Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej – ŁoKeR.

- To bardzo miłe, że działania, które podejmujemy są dostrzegane również w województwie – mówi włodarz miasta. System ŁoKeR został wprowadzony w 2018 roku w porozumieniu między samorządem, a lokalnymi przedsiębiorcami.

Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Witold Karczewski podkreślał, że podlaskie firmy z roku na rok się rozwijają, a nasz region ma branże, z których jest znany nie tylko w Polsce. Jak dodał, jest to możliwe również dzięki dobrej współpracy biznesu, samorządów i nauki.

Doroczne koncerty Izby są już tradycją w kalendarzu wydarzeń biznesowych na Podlasiu. Jest to wielkie wydarzenie, które organizatorzy formują jako Święto Podlaskiego Biznesu. Jego celem jest podkreślenie znaczenia potrzeby integracji środowiska gospodarczego z szeroko rozumianym otoczeniem społecznym.