Samochody premium cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem. Także chętnie nabywane są te z drugiej ręki. Warto jednak wskazać, że pojazdy te nie zawsze są bezpieczne w zakupie – istnieje ryzyko, że natrafimy na auto powypadkowe!

Ceny na samochody klasy premium nie są niskie, ale nie odstrasza to kierowców. Do wyboru mamy wysokiej jakości samochody kombi, sedan czy SUV, które zapewniają niezrównaną przyjemność z jazdy.

Za auta premium trzeba jednak sporo zapłacić. Przykładowo, auta kombi takie jak Volvo nowe to wydatek nawet do około 200 tysięcy złotych! Ze względu na spore koszty nowych samochodów tego rodzaju popularne są także luksusowe samochody używane, które można kupić w kilkukrotnie niższych cenach.

Zanim jednak wybierzemy samochody marki premium, powinniśmy pamiętać o tym, żeby dokładni sprawdzić przedmiot sprzedaży, wskazuje salon samochodów luksusowych Volvo Car Nova z Łodzi.

Używane auta premium – modele powypadkowe na polskim rynku

Na auta klasy premium możemy znaleźć przystępne ceny, ale musimy zawsze pamiętać o tym, że takie tanie Volvo kombi czy też auto premium innej marki mogą być dla nas pułapką.

W niskiej cenie znajdziemy głównie samochody luksusowe sprowadzane z zagranicy. Głównie są to samochody premium z Niemiec, a także z innych krajów zachodniej Europy. Wiele z tych pojazdów nie ma jasnej historii – zdarza się zatem, że wśród nich znajdują się także luksusowe auta premium powypadkowe.

Powypadkowe samochody, na przykład Volvo kombi samochód za granicą nie zawsze są opłacalne w naprawie. Wobec tego wystawiane są na sprzedaż i tak trafiają do Polski.

Takie pojazdy są potem naprawiane u nas – naprawa Volvo czy pojazdu innej marki nie zawsze jest jednak fachowa. Nie są stosowane oryginalne części samochodowe Volvo, a naprawy blacharsko-lakiernicze prowadzone są niskim sumptem. Z zewnątrz takie auto luksusowe może wyglądać dobrze, ale jeśli przyjrzymy się detalom, zauważymy wiele wad.

W niektórych przypadkach auta luksusowe po wypadkach, głównie tych niegroźnych, to atrakcyjna propozycja, ale zdarza się, że takie auta premium używane mogą być poważnym zagrożeniem!

Używane auta premium – uwaga na auta powypadkowe!

Używane auta premium – co ryzykujesz, kupując auto powypadkowe?

Gdy dana klasa premium została poważnie uszkodzone, wówczas może dojść także do zniszczenia szkieletu samochodu, a tym samym jego newralgicznych punktów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Często można usłyszeć o wypadkach, w których brały takie prowizorycznie naprawione auta klasy premium. Najczęściej cała konstrukcja pojazdu ulega wtedy zniszczeniu, a znajdujący się w środku kierowca i pasażerowie są narażeni także na zgon. Gdyby podobnemu wypadkowi uległo nowe auto, wówczas skutki nie byłyby tak tragiczne.

Dodatkowo, stosowane podczas napraw nieoryginalne części Volvo także mogą pogorszyć wytrzymałość i trwałość pojazdu, obniżając jego bezpieczeństwo.

Zatem auto premium samochody używane może być poważnym zagrożeniem i lepiej unikać takich ofert!

Używane auta premium – jak kupić bezpieczne, bezwypadkowe auto?

Gdy chcemy kupić marki premium samochody bez ryzyka, w takim przypadku warto zdecydować się na oferty w salonach samochodowych. Kupimy tam nie tylko nowe, ale i samochody Volvo używane – także jako wyprzedaż rocznika, czyli specjalna wyprzedaż samochodów pod koniec roku, podczas której zaoszczędzić można nawet do 20 proc. ceny pojazdu!

Aktualnie sprzedaż używanych aut prowadzą autoryzowane salony samochodowe Łódź oraz w innych miastach. Do wyboru mamy wiele różnych modeli, w tym także te pochodzące z ostatnich lat. Są to auta sprawdzone, posiadające oryginalne Volvo części, a także z gwarancją, w ramach której wykonana może być naprawa Volvo.

Zatem zakup używanego auta w salonie to gwarancja, że kupimy go bez ryzyka!