Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Naturalne odżywki do włosów, które wykonamy samodzielnie w domu!

Okazuje się, że wcale nie trzeba korzystać z ofert drogerii, aby posiadać skuteczną, naturalną odżywkę do włosów. Co więcej, jeśli taki produkt stworzymy we własnych warunkach domowych, okaże się dodatkowo, że jest to najtańszy sposób, aby odżywić swoje kosmyki. Warto poznać i wypróbować najlepsze metody i przepisy na domowe odżywki. Istnieje mnóstwo produktów, które na pewno przypadną nam do gustu, a nasze włosy odzyskają dawny blask i witalność.

Obecnie spotkamy sporo firm, które produkują już naturalne odżywki do włosów i wszelkie inne naturalne kosmetyki do włosów. Opcji mamy naprawdę wiele, dlatego możemy swobodnie przebierać w ofertach wybierając dokładnie te, które wydają się nam najbardziej atrakcyjne.

Odżywka naturalna dla włosów w kolorze blond

Jeśli posiadamy jasny kolor włosów, zawsze możemy dodatkowo rozświetlić je jeszcze o kilka tonów. Dzięki temu zyskają one połysk, a ich układanie będzie o wiele łatwiejsze. Doskonale nada się do tego odżywka wyłącznie z soku z cytryny oraz rumianku. Pół szklanki rumianku wystarczy zalać około 500 ml wrzącej wody. Po pół godziny parzenia, całość należy odcedzić i wymieszać z sokiem wyciśniętym z całej cytryny. Jest to bardzo dobra odżywka do włosów, którą można stosować po każdym myciu głowy. Warto, aby znajdowała się ona na naszych włosach przynajmniej pół godziny. Na końcu wystarczy, że zmyjemy ją letnia wodą, a dzięki temu łuski włosów zostaną zamknięte.

Odżywka, która sprawi, że włosy zostaną przyciemnione

Odżywki do włosów, które aplikuje się systemicznie mogą nawet przyciemnić nasz naturalny kolor włosów. Bez wątpienia będzie to ta, którą wykonamy z kawy. Sprawi ona także, że uzyskamy efekt połysku a dodatkowo zapach, który pojawi się na naszych włosach, z pewnością pokochają wszyscy entuzjaści kawy. Najlepiej używać kawy świeżo zaparzonej i jej fusów. Zróbmy zatem mocną kawy, odcedźmy ją dokładnie i ochłodźmy. Tego typu kawą możemy śmiało płukać włosy, które są suche. Całość należy spłukać nie wcześniej niż po dwudziestu minutach, natomiast możemy też moczyć włosy w roztworze np. sięgając po miednicę. Jeżeli chodzi o wykorzystanie fusów, należy je wcierać w kosmyki, ale też w skórę głowy. Tutaj również, całość spłukujemy po dwudziestu minutach. Jeśli zależy nam na mocnym przyciemnieniu włosów, kurację warto powtarzać co najmniej dwa razy w tygodniu.

Naturalna odżywka dla puszystych włosów

Istnieją różne sposoby i kosmetyki do włosów, które mogą wpływać na trudno układające się fryzury. Zatem jak nawilżyć włosy i zmiękczyć ich pasma na tyle, aby znacznie łatwiej było nam je rozczesywać oraz układać? Połączmy jedną szklankę wody, łyżeczkę octu jabłkowego oraz łyżeczkę płynnego miodu. Jeżeli jesteśmy osobami, których nie drażni zapach owocowego octu, warto wcierać odżywkę tego typu po każdym myciu głowy. Takiego preparatu nie trzeba spłukiwać.

Odżywka na włosy wyjątkowo zniszczone

Jeśli zależy nam na kompleksowej regeneracji włosów, możemy tego dokonać domowymi sposobami. Produkty, które przydadzą się nam do wykonania odżywki do zniszczonych włosów, z pewnością znajdziemy w swojej kuchni. Wystarczy, ze rozgnieciemy dojrzałego banana, do którego dodamy trzy łyżki jogurtu, łyżkę miodu, łyżeczkę oleję i kilka kropel soku z cytryny. Taka odżywka powinna znajdować się na włosach nie mniej niż pół godziny. Warto, aby głowa była wówczas owinięta ręcznikiem, a całość należy spłukać letnią wodą. Najlepiej stosować ją co dwa dni.

Nasze włosy pokochają naturalne sposoby

Nawet jeśli bardzo często stosujemy drogeryjne maski do włosów, bądź serum do włosów renomowanych marek, nigdy nie uzyskamy tak widocznych i trwałych efektów, jak w wypadku naturalnych odżywek do włosów. Pamiętajmy, że wszelkie składniki, które daje nam matka natura, są idealnie stworzone do tego, aby wydatnie wspomóc kondycję naszych włosów, a dodatkowo będą one bezpieczne dla naszych kosmyków i skóry głowy.