Mały Niedźwiadek w Łomży - spektakl o przyjaźni Wojtka i wojnie dla dzieci

Rodzinny spektakl Elżbiety Chowaniec przypomina historię niedźwiedzia Wojtka w formie zrozumiałej dla młodszych widzów — pokaz 5 października na Scenie na Pietrze MDK-DŚT Łomża, po którym będzie warsztat i otwarcie wystawy dziecięcej.
- Wejdź do świata Wojtka na Scenie na Pietrze w Łomży
- Poznaj twórców i obsadę spektaklu
- Zostań po spektaklu na warsztat i wystawę
Wejdź do świata Wojtka na Scenie na Pietrze w Łomży
Na scenie Scena na Pietrze MDK-DŚT Łomża 5 października (niedziela) o godz. 11:00 zostanie pokazany spektakl Mały Niedźwiadek autorstwa Elżbiety Chowaniec. Sztuka opowiada o niedźwiedziu Wojtku, syryjskim misiu brunatnym, który w 1942 roku trafił pod opiekę żołnierzy 2. Korpusu Polskiego. Reżyserka Aldona Figura przenosi tę opowieść do języka odpowiedniego dla dzieci od 7 lat, poruszając tematy przyjaźni, tęsknoty i odwagi w obliczu wojny.
Poznaj twórców i obsadę spektaklu
Autorką tekstu jest Elżbieta Chowaniec, reżyserią zajęła się Aldona Figura, a w roli głównej wystąpi Konrad Szymański. Spektakl łączy elementy groteski i wzruszenia, ukazując wojenne losy bohaterów — ich podróże przez pustynie, Monte Cassino, rejs transatlantykiem i wizytę w edynburskim zoo — w sposób przystępny dla najmłodszych widzów.
Zostań po spektaklu na warsztat i wystawę
Po zakończeniu przedstawienia organizatorzy zapraszają rodziny na tematyczny warsztat plastyczny prowadzony przez artystkę-plastyka Agnieszkę Chojnowską oraz na otwarcie dziecięcej wystawy poplenerowej Dzika inspiracja. Wydarzenie zachęca do międzygeneracyjnych rozmów o przeszłości i emocjach, które towarzyszą trudnym doświadczeniom.
Bilety: bilet rodzinny 30 zł (rodzic + dziecko) dostępny w kasie MDK-DŚT lub przed spektaklem; bilet rodzinny senior + dziecko wstęp wolny. Ze względu na poruszane treści organizatorzy rekomendują udział dzieci od 7 roku życia.
na podstawie: Miejski Dom Kultury w Łomży.
Ostatnie Artykuły

Psy z całego Podlasia ćwiczyły tropienie narkotyków na stadionie w Łomży

MPWiK w Łomży zagrał na jubileuszu 100-lecia ŁKS Łomża

Prawie 3 promile za kierownicą - kolizja w Puchałach skończyła się zatrzymaniem

Mercedes pędził ponad 100 km/h w zabudowanym - kierowca stracił prawo jazdy

Łomżyńska biblioteka znów otwiera książki na dziecięcą wyobraźnię

Pociąg wraca po 30 latach. Łomża zyskuje cztery pary połączeń

Fałszywy bank i rzekomy policjant - seniorzy tracą oszczędności przez telefon

Geologia złożowa – podstawowe informacje dla inwestorów i właścicieli gruntów

Koniec przerwy przy Piłsudskiego. MPK szykuje objazdy przy Poznańskiej

Łomżyńska Narnia rozgrzała turniej czytelniczy i wyłoniła najlepszych

Łomża sprawdza, jak biblioteka jutra połączy młodych i AI

Łomża wyłowiła małych mistrzów piórka i pędzla

Mioduszewski rozbija obraz na kawałki i składa go po swojemu

W Łomży o kobietach, które pisały historię - premiera „Patriotki i obywatelki”
Przydatne dane teleadresowe
- MPEC Łomża - kontakt, taryfa, przyłącza i historia przedsiębiorstwa
- Archiwum Państwowe w Białymstoku Oddział w Łomży - kontakt, usługi i lokalizacje
- Centrum Usług Społecznych w Łomży - kontakt, godziny, świadczenia i pomoc dla mieszkańców
- MPGKiM Łomża - kontakt, awarie, biuro obsługi klienta
- Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży - kontakt, usługi księgowe i fundusze UE
- Ośrodek Adopcyjny w Łomży - kontakt, procedury adopcyjne, bank danych
