Zamiast śmieci sadzonki na Wyszyńskiego - Ekologia za sadzonkę w Łomży 19 września

Przynieś makulaturę, butelki, puszki lub baterie i wymień je na sadzonki drzew owocowych, krzewy albo wrzosy — akcja na parkingu przy Parku Wodnym MOSiR zaczyna się o 15:00.
- Przynieś odpady w Łomży i odbierz swoje rośliny
- Sprawdź co zabrać i ile wymienisz
- Przyjdź i posadź — działaj lokalnie
Przynieś odpady w Łomży i odbierz swoje rośliny
W piątek 19 września 2025 r. organizatorzy zapraszają mieszkańców na parking przy Parku Wodnym MOSiR przy ul. Wyszyńskiego. Akcję „Ekologię za sadzonkę” przygotowali Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. w Łomży, Miasto Łomża oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, a przedsięwzięcie odbywa się pod honorowym patronatem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Start zaplanowano na godz. 15:00.
Sprawdź co zabrać i ile wymienisz
Sadzonki owocowych drzew i krzewów oraz wrzosy i jeżówki będą wydawane w zamian za konkretne rodzaje odpadów. Organizatorzy proszą o przygotowanie:
- 5 kg makulatury,
- 20 zgniecionych butelek PET,
- 2 kg puszek aluminiowych,
- 3 kg baterii.
Akcja jest powiązana z ogólnopolnym sprzątaniem świata, a miejscowe służby i organizatorzy zachęcają do udziału jako formy prostego, konkretnego działania na rzecz środowiska. Przyjazne podejście do segregacji i ponownego użycia surowców gwarantuje, że przyniesione elementy trafią tam, gdzie będą mogły zostać właściwie zagospodarowane.
Przyjdź i posadź — działaj lokalnie
To dobra okazja, by zadbać o otoczenie swojego domu oraz o zieleń w mieście. Wydarzenie organizowane przez miejskie instytucje daje też możliwość rozmowy z przedstawicielami Zakładu Gospodarowania Odpadami i MOSiR na temat selektywnej zbiórki i dalszego postępowania z odpadami. Przyjdź na ul. Wyszyńskiego 19 września po pracy — wymień odpady na nowe rośliny i zostań częścią małej, praktycznej zmiany dla środowiska.
na podstawie: Urząd Miejski Łomża.
![]()
Ostatnie Artykuły

20-latek pędził 124 km/h. Kontrola w gminie Miastkowo zakończyła się utratą prawa jazdy

761 badań i trzy osoby po alkoholu. Trzeźwy Poniedziałek ujawnił problem

Święto pułkowe w Łomży. Awanse i odznaczenia dla żołnierzy

Pamięć o obrońcach Ojczyzny połączyła samorządowców, wojsko i kombatantów

Letnie Kino Plenerowe wraca do Łomży. Na początek thriller od 16 lat

Hołd dla żołnierzy w Łomży. Uroczystość przed pomnikiem 33. pułku

Święto łomżyńskiego pułku. Za defiladą stoi praca, której nie widać
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I): Lechia Tomaszów Mazowiecki – ŁKS Łomża 5:2](/images/mecz/thumbnails/lechia-tomaszow-mazowiecki-lks-lomza-14082026-52.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I): Lechia Tomaszów Mazowiecki – ŁKS Łomża 5:2

Przy jednym stole w Łomży. Rozmowy o służbie i wojskowej przyszłości

Biały proszek na stole w mieszkaniu w Łomży. Dwoje zatrzymanych

Wojskowy sprzęt, łuki i grochówka. Piknik militarny w Łomży

Zmieniły się godziny dyżurów pomocy prawnej w Łomży

Hiszpańskie rytmy zabrzmią w Drozdowie. Flamenco u Lutosławskich

Nowa hala dla autobusów MPK w Łomży. Budowa już ruszyła
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Bożego Ciała w Łomży - msze, kancelaria, sakramenty
- Urząd Skarbowy w Łomży - kontakt, godziny, wizyty i sprawy online
- Parafia św. Brunona z Kwerfurtu w Łomży - msze, kancelaria, kontakt
- Biuro Powiatowe ARiMR w Łomży - kontakt, adres i godziny obsługi
- Straż Miejska Łomży - kontakt, godziny pracy biura i Karty Parkingowe
- WIOŚ Białystok Delegatura w Łomży - kontakt, adres, sprawy
