Czwarte urodziny ulicy Farnej pełne warsztatów, koncertów i wystaw w Łomży

Ulica Farna w Łomży znów tętni życiem! Czwarte urodziny tej wyjątkowej przestrzeni miejskiej to prawdziwa eksplozja kultury, muzyki i twórczości. Od warsztatów dla dzieci po koncerty na żywo każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź, co przygotowano na najbliższe dni i zanurz się w niepowtarzalnej atmosferze święta ulicy Farnej!
- Łomża świętuje na Farnej pełną gamą wydarzeń kulturalnych
- Muzyka i sztuka na Farnej rozbrzmiewają aż do piątku
Łomża świętuje na Farnej pełną gamą wydarzeń kulturalnych
Już od poniedziałku 16 czerwca ulica Farna zamieni się w centrum artystycznych atrakcji. W ciągu dnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zaprezentują swoje prace fotograficzne, a młodsze klasy będą miały okazję uczestniczyć w spacerach historycznych prowadzonych przez Gabrielę Szczęsną dziennikarkę i pisarkę znaną z pasji do lokalnej historii. Dla wychowanków burs przygotowano specjalny pokaz reportażu o legendzie polskiej sceny estradowej Hance Bielickiej.
We wtorek wieczorem scena ożyje dzięki występom grupy eMDeK KIDS oraz chóru eMDeK, a także recitalom Kingi Kossakowskiej i Marty Perkowskiej. Nie zabraknie też warsztatów plastycznych, podczas których uczestnicy stworzą własne kapelusze oraz poznają postać Pani Hani” dzięki Ewie Gąsiorowskiej. Fotograf Zbigniew Ciborowski poprowadzi spacer fotograficzny, a jego prace wraz z fotografiami dzieci ze SP nr 2 będzie można podziwiać na wystawie.
Muzyka i sztuka na Farnej rozbrzmiewają aż do piątku
Środa przyniesie kolejne emocje od baśniowych opowieści i zajęć plastycznych z Agnieszką Chojnowską po emisję filmu o Hance Bielickiej w Galerii Na Farnej. Wieczór wypełnią dźwięki akordeonu w wykonaniu tria z Państwowej Szkoły Muzycznej pod kierunkiem prof. Stanisława Morawskiego oraz koncerty zespołów KAJA LENART i The BL BLUES BAND. Dla miłośników aktywności fizycznej przygotowano także energetyczną Zumbę z Elżbietą Komorowską.
Finał obchodów zaplanowano na piątek 20 czerwca, kiedy to na deptaku odbędą się warsztaty Pracowni Pana Twardowskiego, a później usłyszymy piosenki Magdy Sinoff. Ostatnim punktem programu będzie pokaz slajdów autorstwa Zbigniewa Ciborowskiego i Przemysława Wojewody w Galerii Na Farnej.
Wydarzenia organizowane są przez Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych oraz Miasto Łomża, a ich realizacja została wsparcia finansowo ze środków Budżetu Obywatelskiego. To doskonała okazja, by poznać bliżej historię i kulturę miasta oraz spędzić czas w inspirującym towarzystwie.
Urząd Miejski w Łomży
Ostatnie Artykuły

Łomża stawia na rozmowę o dobrostanie psychicznym młodych

Bez homologacji i dwóch dokumentów pojazd kategorii L nie wyjedzie na drogę

AI w bibliotece, czyli jak Łomża uczy się ożywiać opowieści

Trzeźwy poniedziałek w Łomży zakończył się czterema pijanymi kierowcami

Scania po latach służby odjechała z zajezdni. MPK Łomża przyspiesza wymianę taboru

Usłyszeć siebie w Łomży - młodzi tancerze pokażą emocje bez słów

Wakacyjny klimat w Twoim domu – 3 pomysły na aranżacje w stylu urlopowych destynacji

Jesienna elegancja kapsułowa – jak stworzyć spójną garderobę na chłodniejsze dni?

Jak sprawdzić jakość sygnału Wi-Fi w domu?

Z Sydney do Szczecina na dwóch kółkach - w Łomży opowie o trasie życia

Biskupi obradowali w Łomży. Miasto przypomniało o swoim kościelnym dziedzictwie

Jechała 68 km/h za szybko - w Zaruziu straciła prawo jazdy

W Parku Jana Pawła II pojawi się świetlny napis. Będzie nowy punkt zdjęć

Młodzi radni w Łomży dostają nowe narzędzia do działania
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Miejska Policji w Łomży - kontakt, wydziały, posterunki i dzielnicowi
- Nadzór Wodny w Łomży - kontakt, pozwolenia wodnoprawne, opłaty
- Urząd Skarbowy w Łomży - kontakt, godziny, wizyty i sprawy online
- Starostwo Powiatowe w Łomży - kontakt, wydziały, rejestracja pojazdów
- Biuro Powiatowe ARiMR w Łomży - kontakt, adres i godziny obsługi
- Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - zajęcia, zapis, kontakt
