Eko Ferie w Łomży: Odkryj ekologiczne atrakcje w MDK-DŚT!

W Łomży zbliżają się EKO Ferie, które obiecują niezapomniane chwile pełne twórczości i ekologicznych inspiracji. Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na wyjątkowe warsztaty, które odbędą się w dwóch turnusach: od 27 do 31 stycznia oraz od 3 do 7 lutego. To doskonała okazja, aby połączyć naukę z zabawą i odkryć tajemnice przyrody w kreatywny sposób.
- Twórcze zajęcia w sercu Łomży
- Chlebowe warsztaty z Łukaszem Radziszewskim
- Praktyczne informacje dla rodziców
Twórcze zajęcia w sercu Łomży
EKO Ferie to program, który łączy sztukę z ekologią. W trakcie warsztatów dzieci będą miały okazję uczestniczyć w zajęciach muzycznych oraz plastycznych, które prowadzone będą przez doświadczonych animatorów z MDK-DŚT. W poniedziałki, wtorki i czwartki młodzi artyści będą mogli rozwijać swoje talenty, a w środy czeka na nich fascynująca podróż do świata kina sferycznego. Uczestnicy odkryją tajemnice drzew i ich znaczenie dla naszej planety, co z pewnością wzbogaci ich wiedzę o otaczającym świecie.
Chlebowe warsztaty z Łukaszem Radziszewskim
W piątki dzieci będą miały niepowtarzalną szansę na wzięcie udziału w warsztatach pieczenia chleba, które poprowadzi artysta Łukasz Radziszewski. Uczestnicy nie tylko nauczą się, jak przygotować chleb na prawdziwym zakwasie, ale także poznają historię tego tradycyjnego wypieku. Jak mówi sam artysta:
Na warsztatach każda osoba zrobi pierwszy chleb, dostanie podlaski Zakwas i przede wszystkim zrozumie sens wypiekania pieczywa w domu.”
To nie tylko nauka, ale także powrót do korzeni i odkrywanie wartości, które towarzyszyły naszym przodkom.
Praktyczne informacje dla rodziców
Zapisy na EKO Ferie są już otwarte. Rodzice mogą zgłaszać swoje dzieci telefonicznie pod numerem 86 216 32 26. Koszt uczestnictwa w tygodniowych zajęciach wynosi 120 złotych, a płatność preferowana jest na konto. Zajęcia odbywać się będą w MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3 oraz w Galerii Pod Arkadami. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto się pospieszyć, aby zapewnić swojemu dziecku miejsce w tej wyjątkowej przygodzie.
Niech EKO Ferie staną się dla dzieci czasem pełnym radości, twórczości i odkryć, które na długo pozostaną w ich pamięci!
Ostatnie Artykuły

Mogą zabrzmieć trzy minuty syren. Łomża w ćwiczeniu ALARM-26

Pijani rodzice opiekowali się 4-miesięczną córką. Interweniowała policja

Filharmonia i teatr lalek z dalszym wsparciem ministerstwa

Ćwierć wieku partnerstwa. Śniadowo i Marklkofen odnowiły współpracę

Trzech kierowców straciło prawa jazdy. Jeden pędził przez Łomżę 112 km/h

Hulajnoga w Łomży to nie zabawka. Te zasady obowiązują kierujących

Dzieci na rowerach i hulajnogach muszą mieć kask. Nowe zasady w Podlaskiem

Starosta łomżyński o schronie, drogach i trudnej sytuacji powiatu

Śluby w zabytku, urzędowe sprawy w nowym miejscu. USC w Łomży zmienił siedzibę

Linia 8 pojedzie dalej. MPK wydłuża część kursów do Grabówki

Łomża stawia na gry i ekologię. Startuje Save&Play z partnerami z Europy

Rondo w Łomży może stać się pierwszym miejscem pamięci o Wołyniu

W Łomży wraca kino pod chmurką. Cztery filmy na letnie wieczory

Na plażowym Orliku w Łomży zagra tylko dwanaście duetów siatkarskich
Przydatne dane teleadresowe
- MPEC Łomża - kontakt, taryfa, przyłącza i historia przedsiębiorstwa
- Ośrodek Adopcyjny w Łomży - kontakt, procedury adopcyjne, bank danych
- Powiatowy Urząd Pracy w Łomży - kontakt, godziny, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
- Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża - kontakt, świadczenia i pomoc dla rodzin
- Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży - filie, godziny, karta, katalog
- Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Łomży - kontakt, przychodnie, godziny
