Konkurs plastyczny dla młodzieży: Pędzlem po literaturze
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza młodych artystów do udziału w konkursie „Pędzlem po literaturze”! To wspaniała okazja dla dzieci, aby połączyć miłość do książek z pasją do sztuki. Prace można składać do 27 lipca 2024 r. – czekają wspaniałe nagrody!

Konkurs plastyczny – twórz sztukę inspirowaną literaturą

Miejska Biblioteka Publiczna zachęca wszystkie dzieci do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie plastycznym „Pędzlem po literaturze”. Organizatorem wydarzenia jest księgarnia internetowa Bookland.com.pl, a celem konkursu jest umożliwienie młodym artystom wyrażenia swojej kreatywności poprzez tworzenie prac inspirowanych literaturą.

Jakie są zasady konkursu? To proste!

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy dowolną techniką narysować swojego ulubionego bohatera literackiego. Prace można składać w jednej z agend Miejskiej Biblioteki Publicznej do 27 lipca 2024 r. Warto pamiętać o dołączeniu oświadczenia rodzica lub opiekuna o zgodzie na udział w konkursie oraz przetwarzanie danych osobowych.

Prace można dostarczyć do:

  • Wypożyczalnia, ul. Długa 13
  • Oddział dla Dzieci, ul. 3 Maja 6A
  • Filia Nr 1, ul. Polna 16
  • Filia Nr 2, ul. Księżnej Anny 2
  • Filia Nr 4, ul. Spółdzielcza 31
  • Filia Nr 6, ul. Małachowskiego 1, lokal 3

Wspaniałe nagrody czekają na zwycięzców

Trójka dzieci z najlepszymi pracami oraz biblioteki, z których pochodzą zwycięzcy, otrzymają pakiety książek i fantastyczne gadżety. Jury będzie oceniało oryginalność, pomysłowość oraz unikalny charakter wykonanych prac. Patronami konkursu są renomowane wydawnictwa takie jak Wilga, WAB, UROBOROS, Znak oraz Egmont.

Dlaczego warto wziąć udział?

Konkurs „Pędzlem po literaturze” to nie tylko szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród, ale przede wszystkim możliwość rozwijania wyobraźni i talentu artystycznego. To także doskonała okazja do promowania czytelnictwa wśród najmłodszych i zachęcania ich do odkrywania fascynującego świata literatury.

Nie czekajcie, dołączcie do nas i stwórzcie wspaniałe dzieła literacko-artystyczne tego lata!

Serdecznie zapraszamy!


Na podstawie: MBP w Łomży