Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego w MDK-DŚT w Łomży
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza mieszkańców na uroczyste podsumowanie XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Makulatura to nie śmieć – Puszcza”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do MDK-DŚT w Łomży przy ul. Wojska Polskiego 3 w środę 12 czerwca o godzinie 11:00.
  1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Makulatura to nie śmieć – Puszcza”
  2. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród
  3. 175 prac z całej Polski, 36 nagrodzonych
  4. Warsztat graficzny "Monotypia" jako dodatkowa atrakcja

Już po raz trzynasty młodzi artyści z całej Polski mieli okazję wziąć udział w konkursie plastycznym, który w tym roku skupiał się na tematyce puszczy. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić swoje wizje tego unikalnego i skomplikowanego ekosystemu. Prace konkursowe ukazywały puszczę jako dynamiczny, tętniący życiem organizm, a także jako oazę spokoju i miejsce pełne tajemnic i cudów.

Konkurs, który organizowany jest przez Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych, przyciągnął w tym roku 175 prac z 25 placówek oświatowych i kulturalnych oraz zgłoszeń indywidualnych z całej Polski. Spośród nich, 36 prac zostało nagrodzonych i wyróżnionych, a dodatkowe 52 zakwalifikowały się na wystawę pokonkursową. Wśród prac można zobaczyć różnorodne techniki, w tym kolaże, linoryty i monotypie.

Podczas uroczystości laureaci i wyróżnieni autorzy prac otrzymają dyplomy, katalogi oraz upominki rzeczowe ufundowane przez sponsorów: Zakład Usług Informatycznych Novum i Zakład Gospodarowania Odpadami w Łomży. Dodatkowym elementem wydarzenia będzie warsztat graficzny "Monotypia", który pozwoli uczestnikom na jeszcze głębsze zanurzenie się w świat sztuki.

Jury w składzie: Gabriela Horosz, Ewa Skłodowska, Anna Bureś i Kaja Kozon, oceniało prace pod kątem estetyki wykonania, samodzielności, pomysłowości w wykorzystaniu materiałów oraz kreatywności. Po intensywnych obradach postanowiono przyznać nagrody i wyróżnienia w kilku kategoriach wiekowych.

W kategorii Szkoła Podstawowa Klasy 0 – III nagrodzeni zostali: Marta Kościesza, Oliwia Maśnica, Lena Piecha, Natalia Remiszewska, Jan Pietrzak, Wanda Tomczok, Iga Pruszko oraz Aleksander Dobrowolski. Wyróżnienia otrzymali: Anna Mordel, Lena Danowska, Zofia Kuzia, Antoni Dobrowolski, Oliwia Rózio, Jakub Adamski, Hanna Świderek oraz Wiktoria Kuśka.

W kategorii Szkoła Podstawowa klasa IV – VI nagrody zdobyli: Tomasz Šimon, Emma Petkowska, Kinga Zgiet oraz Milosz Czerniec. Wyróżnienia przyznano: Poli Wądołkowskiej, Anieli Chojnowskiej, Florencji Lotuo, Weronice Łubie oraz Mai Kazimerczuk.

W kategorii klasa VII – VIII nagrody zdobyli: Hanna Zaręba, Magdalena Kalinowska, Liliana Kostura, Laura Cekała, Yana Sharamava, Nadia Zawoyska oraz Natalia Rogowska.

W kategorii Szkoły Ponadpodstawowe nagrody zdobyli: Filip Stasiak oraz Mateusz Leszczewski, a wyróżnienie przyznano Hannie Zalewskiej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na to wyjątkowe wydarzenie, które jest nie tylko okazją do zobaczenia pięknych prac młodych artystów, ale także inspiracją do troski o nasze środowisko naturalne.


UM w Łomży