Dwaj mieszkańcy Wizny aresztowani po dwóch rozbojach w dwa dni

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Wiźnie zatrzymali dwóch mężczyzn w domu jednego z nich - to finał serii dwóch rozbojów rozegrałych w ciągu dwóch dni. Sąd zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt tymczasowy.
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Wiźnie ustalili, że sprawcami są mężczyźni w wieku 20 i 31 lat. Pierwszy z rozbojów miał miejsce w Nowy Rok. 28-letni mieszkaniec gminy Wizna przyjechał odwiedzić dwóch kolegów. Podczas wspólnej konsumpcji alkoholu doszło do awantury. Według ustaleń policji napastnicy pobili mężczyznę, grozili mu pozbawieniem życia i zmusili do wypłaty pieniędzy z bankomatu, które zabrali. Zaatakowanemu zadano też kolejne ciosy i grożono ponownym pobiciem, jeśli zgłosi sprawę na policję.
Dwa dni później doszło do drugiego przestępstwa. 23-letni mężczyzna zaparkował przy sklepie w Wiźnie. Gdy zobaczył idącego kolegę, ten wsiadł do jego auta, przyłożył nóż do szyi i zażądał wydania wartościowych przedmiotów. W tym czasie 31-latek podszedł do auta, otworzył drzwi kierowcy i wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając ucieczkę. Po szarpaninie napastnicy wysiedli, uderzyli ofiarę i zaczęli się bić. Następnie oddali klucze, odeszli, a poszkodowany zauważył brak 1000 zł i głośnika bezprzewodowego.
Poszkodowany zgłosił przestępstwo dzień później, licząc na polubowne załatwienie sprawy. Jeszcze tego samego dnia dzielnicowi zatrzymali obu mężczyzn w domu 31-latka. W kieszeni 20-latka policjanci znaleźli skradziony głośnik. Obaj usłyszeli zarzuty rozboju, w tym jednego z użyciem niebezpiecznego narzędzia.
Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na 3 miesiące. Obu mężczyznom grozi do 20 lat pozbawienia wolności.
na podstawie: KMP w Łomży.
Ostatnie Artykuły

Syreny zabrzmią w Łomży. Uroczystości przy pomnikach AK

Prace polowe bez marginesu błędu. Policja ostrzega przed tragedią

Mundurowi poniosą wspólny krzyż na Świętą Górę Grabarkę

Festyn „Lato na Wsi” po raz trzeci połączył muzykę z kurpiowską tradycją

Łomżyńscy artyści na Łotwie. Ponad 20 lat współpracy przynosi nowe kontakty

W parku pojawi się historia pełna zdrad. Kino plenerowe wraca do Łomży

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Duża przebudowa drogi w Giełczynie. Powstanie także most

Około 50 gimnazjalistów zginęło pod Wygodą. Pamięć trwa

Pięćdziesięciu gimnazjalistów z Łomży zginęło w drodze do powstańców

Jazda na jednym kole kosztowała ich prawa jazdy i po 1500 zł

Rada Odporności ostrzega przed rosyjską narracją o zbrodni wołyńskiej

Pozwolenie na budowę garażu blaszanego w Łomży - co warto wiedzieć przed rozpoczęciem inwestycji

Prezydent Łomży strzelił gola w jubileuszowym meczu ŁKS-u
Przydatne dane teleadresowe
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Łomży - kontakt, godziny i zadania
- Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży - bilety, godziny kasy i sala koncertowa
- Parafia św. Brunona z Kwerfurtu w Łomży - msze, kancelaria, kontakt
- Teatr Lalki i Aktora w Łomży - bilety, rezerwacje i zajęcia dla dzieci
- Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża - kontakt, świadczenia i pomoc dla rodzin
- Parafia Miłosierdzia Bożego w Łomży - msze, kancelaria, kontakt
