inteGRAmy w Filharmonii Kameralnej: Koncerty 13 czerwca w Łomży
Łomżyńska Filharmonia Kameralna organizuje niezwykłe wydarzenie pod nazwą inteGRAmy, które połączy muzykę i poezję w wyjątkowym widowisku. W koncercie wezmą udział zarówno artyści pełnosprawni, jak i niepełnosprawni, prezentując swoje talenty przed lokalną publicznością.
  1. Koncerty odbędą się 13 czerwca 2024 roku o godzinach 10:00, 12:00 i 18:30.
  2. Wystąpią m.in. Kaja Kosowska, Laura Florentyna Dziąba oraz aktorzy Roman Gerczak, Danuta Bardzik i Rafał Szczepaniak.
  3. Udział wezmą także uczestnicy warsztatów ze Środowiskowego Domu Samopomocy i Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży.
  4. Koncert poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki, a wstęp na wydarzenie jest wolny.

Łomżyńska Filharmonia Kameralna zaprasza na wyjątkowe koncerty w ramach projektu inteGRAmy, które odbędą się 13 czerwca 2024 roku. To wydarzenie integracyjne, podczas którego na scenie zaprezentują się zarówno artyści pełnosprawni, jak i niepełnosprawni. Koncerty odbędą się o trzech różnych godzinach: 10:00, 12:00 i 18:30.

Wśród wykonawców znajdą się uznani artyści, tacy jak Kaja Kosowska, laureatka Estrady Młodych 42. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Kaja zdobyła uznanie, występując z takimi orkiestrami jak Sinfonietta Cracovia czy Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach.

Laura Florentyna Dziąba, finalista programu „Mam Talent” z 2022 roku, również wystąpi na scenie. Młoda artystka z Tczewa zdobyła czwarte miejsce w programie i od tego czasu angażuje się w liczne projekty artystyczne, występując zarówno w kraju, jak i za granicą.

Roman Gerczak, który swoją karierę artystyczną rozpoczął w Studenckim Kabarecie ELITA, również jest jednym z zaproszonych wykonawców. Jego piosenki, takie jak „Kurna Chata” i „Zabrałaś Mi Lato”, były nagradzane na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Na scenie zobaczymy także Danutę Bardzik i Rafała Szczepaniaka, aktorów z TEATRU T3 działającego przy Polskim Związku Niewidomych w Białymstoku. Ich teatr regularnie uczestniczy w imprezach kulturalnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

W projekcie inteGRAmy wezmą również udział uczestnicy warsztatów muzycznych oraz recytatorskich ze Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łomży, a także z Zespołu Szkół Specjalnych. Wszyscy artyści wystąpią pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego, dyrektora artystycznego Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego.

Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża, dr Mariusza Chrzanowskiego. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny, co daje mieszkańcom wyjątkową okazję do uczestnictwa w kulturalnym wydarzeniu o wysokim poziomie artystycznym.

Projekt inteGRAmy jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „KULTURA WRAŻLIWA” programu „WSPARCIE INICJATYW”.


Wg inf z: Urząd Miejski w Łomży