Noc Muzeów w Muzeum Przyrody-Dworze Lutosławskich w Drozdowie już dziś
Już w tę sobotę, 18 maja, Muzeum Przyrody-Dwór Lutosławskich w Drozdowie zaprasza mieszkańców na wyjątkową edycję Nocy Muzeów. To coroczne wydarzenie przyciąga tłumy i oferuje niepowtarzalne atrakcje dla wszystkich miłośników historii, przyrody i kultury.
  1. Wykład o ziołach w kuchni kurpiowskiej
  2. Zwiedzanie wystaw stałych i czasowej
  3. Pokaz karmienia piranii
  4. Wstęp tylko 3 zł/os.

W programie Nocy Muzeów, która odbędzie się już jutro, znajdziemy wyjątkowe spotkanie z botaniką. O godzinie 16:00 Teresa Grużewska poprowadzi wykład zatytułowany "Zioła w kuchni kurpiowskiej", w którym opowie o zastosowaniach roślin w tradycyjnej kuchni regionu. To doskonała okazja, by poznać tajniki lokalnych smaków i dowiedzieć się więcej o ziołach, które od wieków były obecne na kurpiowskich stołach.

Wieczór w Muzeum Przyrody-Dwór Lutosławskich nie kończy się jednak na wykładzie. Od 17:00 do 22:00 będzie można zwiedzać zarówno stałe ekspozycje, jak i wystawę czasową zatytułowaną "KAPŁAN-HARCERZ-OBYWATEL". Ekspozycja ta poświęcona jest postaci księdza prałata doktora Kazimierza Lutosławskiego i jego wieloaspektowej działalności na rzecz społeczności.

Dla młodszych uczestników, a także wszystkich miłośników akwarystyki, przygotowano specjalny pokaz karmienia piranii i innych ryb akwariowych. Pokaz odbędzie się o godzinie 19:00, zapewniając niezapomniane wrażenia i możliwość podziwiania egzotycznych gatunków ryb w akcji.

Warto zaznaczyć, że wstęp na wszystkie atrakcje podczas Nocy Muzeów kosztuje jedynie 3 złote za osobę. Przy tak symbolicznej cenie, każdy mieszkaniec może sobie pozwolić na spędzenie tego wieczoru w sposób kulturalny i edukacyjny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w Nocy Muzeów! To wyjątkowa okazja, by w ciekawy sposób spędzić sobotni wieczór i dowiedzieć się więcej o naszej lokalnej historii i przyrodzie.


Według informacji z: Starostwo Powiatowe w Łomży