W związku z przypadającą w tym roku 105. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, Biuro „Niepodległa” po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji „Niepodległa do Hymnu”. Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości zachęca do wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego w dniu 11 listopada o godz. 12.00.

W ramach zapoczątkowanej w 2018 roku akcji, Polacy śpiewają hymn Polski w dniu Narodowego Święta Niepodległości. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w wydarzeniach oficjalnych udział wzięło prawie 1000 podmiotów na 6 kontynentach. Zainteresowanie wspólnym wykonaniem Mazurka Dąbrowskiego przez lata nie słabnie i w zeszłym roku wybrzmiał on również w ponad 1000 miejsc.

Jak podkreślają organizatorzy, świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez zbiorowe odśpiewanie hymnu państwowego jest wyjątkową okazją do podkreślenia wspólnotowego wymiaru obchodów.

W ramach łomżyńskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości wspólne śpiewanie najważniejszej polskiej pieśni patriotycznej odbędzie się 11 listopada w Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie. Początek o godz. 12.00.