Stan gospodarki w Łomży - coraz więcej sklepów się zamyka

Łomża to dosyć spokojne i urokliwe miasto znajdujące się w północno-wschodniej części Polski, w województwie podlaskim. Nieco senne miasto ma sporo miejsc do zaoferowania, które przyciągają turystów z innych zakątków kraju. Jednym z nich bez wątpienia jest Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi, który został założony niespełna dwie trzy dekady temu. To jedno z tych miejsc, w których można podziwiać wspaniale zachowaną przyrodę doliny podlegającą ścisłej ochronie. Interesującym miejscem jest również wspaniałe Muzeum Północno-Mazowieckie, które zostało założone w 1948 roku z inicjatywy polskiego etnografa Adama Chętnika. Oferta turystyczna nie jest jednak na tyle rozbudowana, by przyciągać ogromne rzesze turystów, a stopa bezrobocia wciąż jest zaskakująco wysoka. W efekcie coraz więcej sklepów wycofuje się z Łomży. Rezygnują również właściciele prywatnych małych sklepików, nie dostrzegając perspektyw na dalsze prowadzenie własnych działalności.

Gdzie wobec tego można jeszcze zrobić zakupy w Łomży? 

Z przyczyn ekonomicznych jakiś czas temu w Łomży przestał istnieć hipermarket Tesco Extra. Według tłumaczeń związków zawodowych decyzja ta była podyktowana rozmaitymi zmianani organizacyjnymi struktur sklepów, ale przede wszystkim problemami natury ekonomicznej. I choć coraz z podobnych przyczyn zamyka się coraz więcej sklepów, wciąż można w Łomży znaleźć sporo punktów o zadziwiająco zróżnicowanym asortymencie.

Jakie sklepy warto wziąć pod uwagę? 

Galeria Łomża

Galeria Łomża to bez wątpienia jeden z najważniejszych obiektów handlowych w całym mieście. Znajduje się przy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 14A. Na jej terenie skupiono wiele popularnych sieci sklepów, m.in. Rossmann, Triumph, Monari czy Rebel Electro. Warto również wspomnieć o Empiku, który dla wielu osób jest wyjątkowo udanym połączeniem księgarni ze sklepem muzycznym. Znajdziemy w tym miejscu również interesującą ofertę skierowaną do najmłodszych. Wśród rozmaitych zabawek nie mogło zabraknąć wyjątkowych zestawów klocków LEGO z Łomżańskich sklepów czy pluszaków będacych wiernym odwzorowaniem ukochanych bohaterów z bajek i filmów animowanych. Na terenie obiektu znajdziemy również Pepco, sieć sklepów należącą do południowoafrykańskiej firmy Pepkor. To kolejne miejsce godne zainteresowania. Asortyment skupia się na produktach tekstylnych, akcesoriach kuchennych, łazienkowych i wielu innych rozmaitych gadżetach codziennego użytku. Znadziemy tutaj również doskonałe zabawki dla dzieci począwszy od świetnie wykonanych gier planszowych, a skończwszy na LEGO Hulk, które stanowią nie lada gratkę dla miłośników komiksów Marvela. 

Popularny sklep Kaufland

Nieco dalej, choć po sąsiedzku, bo przy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 33 znajduje się Kaufland. Historia tej sieci sklepów sięga drugiej połowy lat sześćdziesiątych. To właśnie wtedy powstał pierwszy sklep w niemieckim mieście Backnang. Dla wielu mieszkańców to jeden z najlepiej wyposażonych sklepów, w których można zrobić zarówno zakupy spożywcze, jak i tekstylne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaopatrzyć się tutaj w kosmetyki czy świetnej jakości zabawki należące do niedawno powstałej linii dedykowanej dzieciom - Kidland. 

Popularny sklep Lidl

Lidl znajduje się przy ulicy Generała Władysława Sikorskiego 180. To kolejny dyskont spożywczy, który wciąż cieszy się dużą popularnością i uznaniem w Łomży. Nic w tym jednak dziwnego, biorąc pod uwagę niezwykle urozmaicony asortyment i regularnie wprowadzane promocje na konkretne produkty. 

Podsumowując

Mieszkańcy Łomży wciąż zmagają się z problemami natury ekonomicznej, która sprawia, że potencjał handlowy miasta znajduje się pod wielkim znakiem zapytania. Oferta w dalszym ciągu jest dosyć uboga, a to sprawia, że wielu mieszkańców poszukuje alternatywnych rozwiązań. Miłośnicy klocków LEGO z pewnością nie mogą narzekać, mając pod ręką platformę postawklocka.pl. To największa baza klocków Polsce i przestrzeń w sieci, w której można wyposażyć się w unikatowe zestawy, również te o wartości kolekcjonerskiej.

Łomża