UM Łomża: Osiemnastka Akademii Nauk Stosowanych
Przejdź do fotogalerii
Symboliczny dowód świadczący o pełnoletności uczelni przekazuje rektorowi Dariuszowi Surowikowi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski (fot. ANS)
W sali koncertowej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego odbył się uroczysty jubileusz 18-lecia Akademii Nauk Stosowanych w Łomży. Uczelnia powstała w 2004 roku, a od tego czasu jej mury opuściło około 7 tys. absolwentów.
- Otrzymaliśmy jako uczelnia jeden budynek, który remontowaliśmy. Tam rozpoczęliśmy nasz proces edukacyjny. Potem były kolejne budynki, kolejne kierunki studiów, instytuty. Zmieniła się struktura na wydziałową. Teraz mamy trzy wydziały. W końcu zmieniliśmy nazwę na Akademię Nauk Stosowanych. Obecnie, w roku jubileuszu, kiedy uzyskujemy dojrzałość, uzyskaliśmy uprawnienia doktorskie i habilitacyjne z nauk prawnych. To jest pierwszy taki moment w historii miasta Łomża mówi dr hab. Dariusz Surowik, rektor Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.
Za dotychczasową współpracę uczelni z Miastem Łomża podziękował rektorowi, prezydent Mariusz Chrzanowski, przekazując na jego ręce symboliczny dowód osobisty.
- Uczelnia już na stałe wpisała się w funkcjonowanie naszego miasta. Stwarza możliwości do dalszego rozwoju i kształcenia się mieszkańców. Te wszystkie lata pokazały, że ludzie, którzy tam pracują, są kreatywni i potrafią zachęcić do tego, aby studiować w Łomży. Na uwagę zasługuje też wysoki poziom kształcenia oraz fakt, że nie tylko mieszkańcy Łomży chcą tu się kształcić, ale również mieszkańcy innych regionów, więc na pewno jest to powód do dumy podkreśla prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
Szkoła wyższa dalej się rozwija. Niedawno otworzyła dwa nowe kierunki studiów mechatronikę oraz bezpieczeństwo i certyfikację żywności, zamierza też rozbudować kampus.
- Ten rok akademicki będzie tym rokiem, kiedy ta inwestycja się rozpocznie, już niedługo otrzymamy dokumentację budowlaną. Rozpiszemy przetarg na wykonawcę i będziemy czekać na realizację zapowiada dr hab. Surowik.
Podczas jubileuszu nie zabrakło okolicznościowego tortu. Uroczystości towarzyszył również koncert łomżyńskich filharmoników.
Fot. ANS, mylomza.pl
Ostatnie Artykuły

Łomżyńscy artyści na Łotwie. Ponad 20 lat współpracy przynosi nowe kontakty

W parku pojawi się historia pełna zdrad. Kino plenerowe wraca do Łomży

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Duża przebudowa drogi w Giełczynie. Powstanie także most

Około 50 gimnazjalistów zginęło pod Wygodą. Pamięć trwa

Pięćdziesięciu gimnazjalistów z Łomży zginęło w drodze do powstańców

Jazda na jednym kole kosztowała ich prawa jazdy i po 1500 zł

Rada Odporności ostrzega przed rosyjską narracją o zbrodni wołyńskiej

Pozwolenie na budowę garażu blaszanego w Łomży - co warto wiedzieć przed rozpoczęciem inwestycji

Prezydent Łomży strzelił gola w jubileuszowym meczu ŁKS-u

Święto Policji w Łomży z piknikiem na Starym Rynku

Syreny mogą zabrzmieć w Łomży. Ćwiczenie sprawdzi system alarmowy

Mogą zabrzmieć trzy minuty syren. Łomża w ćwiczeniu ALARM-26

Pijani rodzice opiekowali się 4-miesięczną córką. Interweniowała policja
Przydatne dane teleadresowe
- Kuratorium Oświaty w Białymstoku Delegatura w Łomży - kontakt, wizytatorzy, nadzór pedagogiczny
- Zakład Usług Komunalnych Gminy Łomża - kontakt, dostępność i sprawy mieszkańców
- WORD w Łomży - zapisy na egzamin, cennik i kontakt
- Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży - kontakt, oddziały, rejestracja
- Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Łomży - kontakt, przychodnie, godziny
- Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Łomży - kontakt, godziny i kompetencje
