Ruszają wodne atrakcje
Przejdź do fotogalerii
Łomżyński Kąpielisko Miejskie
  • Ruszają wodne atrakcjeratownicy na plaży miejskiej w Łomży
  • Ruszają wodne atrakcjeodkryte baseny, foto arch. MOSiR
Łomżyńskie Kąpielisko Miejskie nad rzeką Narew przy moście Hubala oraz odkryte baseny Letniego Parku Zabaw przy ul. Wyszyńskiego (pomiędzy Parkiem Wodnym i Parkiem Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma) zapraszają do letnich kąpieli. Obie wodne atrakcje swoje funkcjonowanie rozpoczynają 24 czerwca br.

Za organizację i prowadzenie Łomżyńskiego Kąpieliska Miejskiego odpowiedzialne jest Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Łomży. Będzie ono funkcjonowało codziennie w godzinach 11:00-19:00 do 1 września 2022 r. Na plaży można skorzystać z boiska do siatkówki plażowej, stojaków na rowery, przebieralni oraz toalet. Ponadto w ramach środków z budżetu miasta WOPR rozpoczął prewencyjne patrole rzeki Narew w granicach administracyjnych Miasta Łomża. Numer alarmowy patrolu 662 029 662.

Funkcjonowanie rozpoczyna również Letni Park Rozrywki organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na terenie pomiędzy Parkiem Wodnym i Parkiem Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma znajduje się plac zabaw dla najmłodszych oraz dwa sezonowe baseny odkryte o głębokości 1,1 m oraz 0,60 m ze zjeżdżalnią dla młodszych dzieci. Mimo, iż nie jest to uwarunkowane przepisami, woda w basenie spełnia te same wymogi, co na pływalniach. Na terenie obiektu przygotowane są przebieralnie oraz parasole zabezpieczające przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Bilety wstępu na sezonowy basen odkryty kosztują 10zł (normalny) i 5 zł (ulgowy) za 165 min. Obok znajdują się dodatkowo płatne: dmuchany plac zabaw „Arena Wrażeń”, dmuchany plac zabaw „Cyrk” oraz dmuchana zjeżdżalnia "Piramida". Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej MOSiR-u.