Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślał, że to spotkanie ma na celu docenienie trudu, pracy i wysiłku uczniów. - W tym radosnym przededniu zakończenia roku szkolnego możemy wam pogratulować i podziękować za to, że cały czas się rozwijacie. Gratuluję też rodzicom, dziadkom i opiekunom, że was wspierają w codziennych trudnościach i dbają o to, byście mieli siłę, zdrowie i radość z tego co robicie. Ogromna jest tu też rola nauczycieli i wychowawców, którzy widzą wasze niedoskonałości, starają się was naprowadzić na właściwy tor oraz motywują i nauczają każdego dnia, z czego jestem dumny – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski, życząc wszystkim bezpiecznych i radosnych wakacji oraz udanego odpoczynku w gronie najbliższych.
Wysokość stypendiów za szczególne osiągnięcia w nauce to w przypadku uczniów szkół podstawowych 120 złotych miesięcznie, natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych otrzymywali 180 złotych przez okres 10 miesięcy. Osoby wyróżnione stypendiami sportowymi otrzymywały 110 złotych miesięcznie. Nagrody edukacyjne, wypłacane jednorazowo, wyniosły 800 złotych dla uczniów podstawówek, 1000 złotych dla uczniów liceów ogólnokształcących i 1200 złotych dla uczniów ponadpodstawowych szkół zawodowych.
Aby otrzymać stypendium naukowe, uczeń szkoły podstawowej powinien posiadać średnią co najmniej 5,4 i tytuł laureata konkursu przedmiotowego na szczeblu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, a szkoły ponadpodstawowej średnią co najmniej 5,0 i tytuł laureata bądź finalisty olimpiady na szczeblu centralnym lub międzynarodowym. Stypendium sportowe przysługuje osobie, która zajęła medalowe miejsce na szczeblu ogólnopolskim lub w międzynarodowych zawodach sportowych lub zdobyła osiągnięcie w dziedzinie sportu rekomendowane przez Miejski Szkolny Związek Sportowy oraz uzyskała co najmniej bardzo dobrą ocenę z wychowania fizycznego w klasyfikacji rocznej.
Natomiast nagroda edukacyjna może być przyznana uczniowi, który m.in. dokonał największego postępu w nauce i zachowaniu w całej szkole w porównaniu średnich ocen z pierwszego półrocza i końca roku szkolnego oraz wyróżniał się w danym roku szkolnym swoją pracą na rzecz szkoły.
| Stypendium Prezydenta Miasta Łomża za wysokie osiągnięcia w nauce przyznane w roku szkolnym 2020/2021 | |
1. | Marcin Aleksander Białczak | Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży |
2. | Maja Aniela Mieczkowska | Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży |
3. | Julia Wróblewska | Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży |
4. | Maciej Popielarczyk | Szkoła Podstawowa Nr 7 w Łomży |
5. | Bartosz Rogiński | Szkoła Podstawowa Nr 7 w Łomży |
6. | Hubert Chrostowski | Szkoła Podstawowa Nr 9 w Łomży |
7. | Jakub Nieciecki | Szkoła Podstawowa Nr 9 w Łomży |
8. | Julia Karwowska | Szkoła Podstawowa Nr 9 w Łomży |
9. | Liwia Litwińczyk | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
10. | Amelia Pruszkowska | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
11. | Natalia Pijanowska | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
12. | Anna Rogińska | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
13. | Oliwia Tombak | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
14. | Kacper Borawski | I Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
15. | Albert Dybowski | I Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
16. | Jędrzej Perkowski | I Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
17. | Łucja Twarowska | I Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
Stypendium Prezydenta Miasta Łomża za wysokie osiągnięcia w sporcie | ||
1. | Joanna Horoszewska | Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży |
2. | Pola Balewska | Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łomży |
3. | Wiktoria Chojnowska | Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łomży |
4. | Zofia Cichocka | Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łomży |
5. | Oliwia Cwalina | Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łomży |
6. | Oliwia Dąbrowska | Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łomży |
7. | Izabela Gleba | Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łomży |
8. | Natalia Jankowska | Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łomży |
9. | Nikola Kozłowska | Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łomży |
10. | Aleksandra Ruszczyk | Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łomży |
11. | Michalina Siedlanowska | Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łomży |
12. | Maja Sierzputowska | Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łomży |
13. | Dominika Bikowska | Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży |
14. | Milena Chrzanowska | Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży |
15. | Natalia Chrzanowska | Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży |
16. | Gabriela Filipkowska | Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży |
17. | Artur Józef Kuźma | Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży |
18. | Kacper Miłaszewski | Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży |
19. | Jakub Michał Poleszuk | Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży |
20. | Wiktor Rytelewski | Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży |
21. | Dominik Szczęsny | Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży |
22. | Adrian Szczubełek | Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży |
23. | Oliwier Jan Szczubełek | Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży |
24. | Kacper Tunkiewicz | Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży |
25. | Maciej Wądołowski | Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży |
26. | Bartłomiej Biedrzycki | Szkoła Podstawowa Nr 7 w Łomży |
27. | Izabela Czerwińska | Szkoła Podstawowa Nr 7 w Łomży |
28. | Anna Popkowska | Szkoła Podstawowa Nr 7 w Łomży |
29. | Bartosz Rogiński | Szkoła Podstawowa Nr 7 w Łomży |
30. | Łukasz Anusewicz | Szkoła Podstawowa Nr 9 w Łomży |
31. | Wojciech Gardocki | Szkoła Podstawowa Nr 9 w Łomży |
32. | Dominik Górski | Szkoła Podstawowa Nr 9 w Łomży |
33. | Jakub Górski | Szkoła Podstawowa Nr 9 w Łomży |
34. | Adam Krajewski | Szkoła Podstawowa Nr 9 w Łomży |
35. | Jakub Szymanowski | Szkoła Podstawowa Nr 9 w Łomży |
36. | Bartosz Wileński | Szkoła Podstawowa Nr 9 w Łomży |
37. | Patrycja Natalia Antosiuk | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
38. | Zuzanna Balicka | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
39. | Marcel Barański | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
40. | Kamila Bikowska | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
41. | Eliza Chrzanowska | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
42. | Aniela Galińska | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
43. | Łukasz Kijek | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
44. | Szymon Klewicki | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
45. | Zuzanna Krajewska | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
46. | Magdalena Kuczewska | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
47. | Dawid Niedziałkowski | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
48. | Antonii Pałubiński | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
49. | Filip Ignacy Rudczyk | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
50. | Julia Wierzbowska | Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży |
51. | Aleksandra Czerwińska | I Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
52. | Wiktor Jezusek | I Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
53. | Julia Krynica | I Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
54. | Monika Marcińczyk | I Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
55. | Zofia Nagórska | I Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
56. | Zuzanna Magdalena Poteraj | I Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
57. | Agata Długozima | II Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
58. | Julia Olender | II Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
59. | Martyna Szulc | II Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
60. | Julia Kostecka | III Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
61. | Dominika Steczkowska | III Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
62. | Dawid Gutowski | Technikum Nr 5 w Łomży |
63. | Katarzyna Cychol | Technikum Nr 6 w Łomży |
64. | Dominik Krajewski | Technikum Nr 6 w Łomży |
65. | Malwina Małgorzata Szewczyk | Technikum Nr 6 w Łomży |
66. | Sebastian Paweł Szewczyk | Technikum Nr 6 w Łomży |
67. | Paweł Dąbrowski | Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży |
68. | Piotr Dąbrowski | Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży |
69. | Karolina Dzwonkowska | Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży |
70. | Bartłomiej Folga | Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży |
71. | Wiktoria Grabowska | Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży |
72. | Bartosz Jurak | Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży |
73. | Martyna Krawczyńska | Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży |
74. | Dawid Likwiarz | Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży |
75. | Weronika Lipska | Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży |
76. | Weronika Potęga | Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży |
77. | Patryk Boniecki | Branżowa Szkoła I stopnia Nr 5 w Łomży |
Nagroda edukacyjna | ||
1. | Hanna Horoszewska | Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży |
2. | Aset Khumaidova | Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łomży |
3. | Franciszek Kowalewski | Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łomży |
4. | Adam Zieja - Gierej | Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży |
5. | Artur Zakrzewski | Szkoła Podstawowa Nr 7 w Łomży |
6. | Maja Ciuchnicka | Szkoła Podstawowa Nr 9 w Łomży |
7. | Maksymilian Kucharski | I Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
8. | Wiktoria Sasinowska | I Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
9. | Karol Kowalewski | II Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
10. | Julian Wądołowski | III Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
11. | Aleksandra Skorupa | IV Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
12. | Zuzanna Bechta | VI Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
13. | Mateusz Laskowski | Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Łomży |
14. | Kinga Gawrych | Technikum Nr 4 w Łomży |
15. | Krystian Zieja | Technikum Nr 5 w Łomży |
16. | Aleksandra Gątarska | Technikum Nr 6 w Łomży |
17. | Maciej Polański | Technikum Nr 7 w Łomży |
18. | Mariusz Dawid Pietrewicz | Akademicka Szkoła Ponadpodstawowa w Łomży |
19. | Kamil Kuczewski | Branżowa Szkoła I stopnia Nr 5 w Łomży |
foto Kamil Brzostowski