O samorządzie w Sejmie
Przejdź do fotogalerii
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wziął udział w panelu dyskusyjnym na temat zarządzania kryzysowego
  • O samorządzie w SejmiePremier Mateusz Morawiecki
W Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie odbyła się konferencja programowa pt. "Samorząd OdNowa" z udziałem prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Wśród blisko 300 zaproszonych samorządowców z całego kraju znalazł się również Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski, który wziął udział w panelu dyskusyjnym.

- Nasz rząd jako naczelną zasadę przyjął coś, co wielu z państwa spędzało i spędza sen z powiek, zwłaszcza w mniejszych ośrodkach miejskich, mniejszych powiatach i gminach, a mianowicie zasadę zrównoważonego rozwoju – podkreślał szef polskiego rządu, dodając, że celem rządu jest zakończenie rywalizacji "na styku pomiędzy rządem i samorządem". - Tutaj widzę dużo więcej pola do współpracy raczej, niż do rywalizacji – zauważył.

Prezydent Mariusz Chrzanowski zabrał głos w panelu dyskusyjnym pt. "Samorząd jako partner w zarządzaniu kryzysowym" wraz z prezydentem Przemyśla Wojciechem Bakunem i starostą krapkowickim Maciejem Sonikiem oraz wicewojewodą śląskim Robertem Magdziarzem. Podczas dyskusji nawiązał do pandemii SARS-CoV-2 i wojny na Ukrainie, przedstawiając rozwiązania, które wdrażał samorząd Miasta Łomża.

W konferencji uczestniczyli ponadto m.in. Paweł Sałek – doradca Prezydenta RP, Grzegorz Piechowiak - wiceminister rozwoju i technologii, Krzysztof Drynda – Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Łukasz Gałczyński – wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.