Nie żyje prof. K. Pieńkowski
Przejdź do fotogalerii
Ś.P. prof. Kazimierz Pieńkowski
Zmarł śp. Prof. Kazimierz Pieńkowski, założyciel i wieloletni rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz Honorowy Obywatel Miasta Łomża. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 24 maja w Białymstoku.

Profesor Kazimierz Pieńkowski urodził się 3 września 1935 roku w miejscowości Mściwuje w gminie Mały Płock. Był wieloletnim pracownikiem naukowo-dydaktycznym oraz rektorem Politechniki Białostockiej. Piastował także funkcje prezesa Białostockiej Fundacji Kształcenia Kadr, Fundacji Innowacyjnej Gospodarki oraz członka Sekcji Mechaniki Płynów Komitetu Mechaniki Polskiej Akademii Nauk. W latach 2004 – 2009 był rektorem PWSIiP w Łomży. Za aktywność na polu badań naukowych został odznaczony w 1978 roku przez Ministra Nauki, Szkolnictwa Wyższego i Techniki. W 2018 r. podczas obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łomży otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łomża.

Wyrazy szczerego współczucia Rodzinie i Najbliższym Ś.P. prof. Kazimierza Pieńkowskiego składa prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego.