Miasto wspiera strażaków
Przejdź do fotogalerii
zdjęcie ilustracyjne www.straz.lomza.pl
Miasto Łomża przeznaczy kwotę 200 tys. zł na zakup wozu strażackiego dla Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Wniosek w tej sprawie zostanie skierowany na majową sesję Rady Miejskiej.

Dofinansowanie zakupu pojazdu dla Straży Pożarnej w Łomży to kolejne wsparcie ze strony Miasta Łomża. W 2020 roku za kwotę prawie 99 tysięcy złotych z miejskiego budżetu zakupionych zostało 5 kompletów aparatów powietrznych Fenzy X-Pro z automatem, butlą kompozytową z zaworem i maską, 9 sztuk noszaków aparatu oraz 72 maski z pokrowcem.

- Wiemy jak ważną rolę pełnią strażacy, dlatego jako samorząd miasta musimy dbać o komfort ich pracy. Profesjonalizm i poświęcenie z jakim wykonują swoje zadania, wymagają odpowiedniego sprzętu i jestem przekonany, że inwestycja w nowy wóz przełoży się na wzrost bezpieczeństwa naszych mieszkańców – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

- Tabor, którym obecnie dysponujemy zestarzał się, co powoduje jego większą awaryjność, a dla zapewnienia lepszego bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu niezbędny jest niezawodny sprzęt – mówi Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży kpt. mgr inż. Jacek Bargielski, dziękując jednocześnie władzom Łomży za dobrą współpracę i zrozumienie potrzeb jednostki.

Zakup samochodu ratowniczo – gaśniczego odbędzie się w ramach projektu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, która pokryje większość ponadmilionowego kosztu zakupu. Pozostałe fundusze łomżyńscy strażacy pozyskają od okolicznych gmin i Miasta Łomża.