Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Zmarszczki, sucha skóra, worki pod oczami? Pomoże mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to najskuteczniejszy sposób na wtłoczenie składników aktywnych w głąb skóry. Przynosi rewelacyjne efekty w odmładzaniu i pielęgnacji twarzy. Poznaj działanie substancji najczęściej używanych podczas mezoterapii.

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia igłowa jest nieinwazyjnym zabiegiem medycyny estetycznej, stosowanym w celu rewitalizacji i głębokiej regeneracji skóry, a także w terapiach profilaktycznych w celu opóźnienia procesów starzenia się skóry. Polega na wykonaniu niewielkich mikronakłuć i wprowadzeniu wybranych substancji aktywnych. Iniekcja stymuluje naskórek i skórę właściwą, poprawiając mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększając metabolizm komórek tłuszczowych (lipolizę). Dzięki temu składniki aktywne zastosowane podczas mezoterapii igłowej docierają bezpośrednio w miejsca tego wymagające, a zabieg przynosi długotrwałe efekty. Ze względu na niską inwazyjność i brak skutków ubocznych, procedurę można wykonywać regularnie.

Wyróżnia się dwie metody mezoterapii igłowej: manualną, wykonywaną za pomocą strzykawki i bardzo cienkiej igły lub za pomocą specjalnego pistoletu, który umożliwia szybką i bezpieczną iniekcję koktajlu odżywczego. Zabieg przeprowadzany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Specjalista indywidualnie dobiera odpowiedni preparat do skóry i potrzeb pacjenta, po wcześniejszej konsultacji oraz wykluczeniu przeciwwskazań. Preparat podawany jest śródskórnie w formie niewielkich mikronakłuć.

Mezoterapia igłowa – wskazania

Mezoterapię igłową twarzy wykonuje się w takich przypadkach, jak:

  • zwiotczenie skóry,
  • drobne i płytkie zmarszczki,
  • skóra sucha i odwodniona,
  • poszarzała i zmęczona cera,
  • „worki” i zasinienia pod oczami,
  • cera wymagająca odżywienia i rewitalizacji,
  • skóra zniszczona czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie powietrza, klimatyzacja, ogrzewanie.

Warto wiedzieć, że metodę tę stosuje się nie tylko w przypadku problemów ze skórą twarzy, ale też głowy i całego ciała. Mezoterapia igłowa sprawdza się jako zabieg antycellulitowy i na rozstępy. Wspomaga leczenie łysienia, przyspiesza porost włosów.

Mezoterapia kwasem hialuronowym i inne mezokoktajle

Najczęściej można spotkać się z mezoterapią kwasem hialuronowym dostępną w warszawskiej Klinice Miracki, gdzie wykorzystuje się m.in. produkty z linii Neauvia Organic, zawierające najczystszy dostępny na rynku kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy używany jest nie tylko do mezoterapii twarzy, ale również sprawdza się w zabiegach na skórę głowy.

Istnieje wiele preparatów do mezoterapii igłowej, które bazują nie tylko na jednym składniku. Przykładem jest Dermaheal stosowany szczególnie do mezoterapii pod oczy. W jego składzie, oprócz kwasu hialuronowego, znajdziemy 50 innych aktywnych składników, m.in. witaminy, minerały, aminokwasy, nukleotydy, koenzymy, przeciwutleniacze.

Z kolei preparat Nithya bazuje na czystym kolagenie typu I nowej generacji. Ten innowacyjny koktajl do mezoterapii igłowej nie zawiera kwasu hialuronowego, ale równie skutecznie likwiduje zmarszczki, ujędrnia i nawilża skórę. Dostarcza bowiem najważniejszego białka dla skóry, czyli kolagenu. Uzupełnia ubytki tkankowe związane z upływem czasu oraz stymuluje komórki do produkcji własnych składników strukturalnych.

Zupełną nowość w klinikach medycyny estetycznej stanowi zabieg Nucleofill, czyli mezoterapia igłowa innowacyjnym preparatem na bazie polinukleotydów. Są to substancje pochodzenia naturalnego, które działają antyoksydacyjnie, nawilżająco oraz liftingująco. Zastosowanie tego preparatu pozwala na uzyskanie wielowymiarowego i bardzo naturalnego efektu odmłodzenia skóry twarzy.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących różnych rodzajów mezoterapii igłowej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.