Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Klub Filmowy Mirage w Hali Kultury
Przejdź do fotogalerii
W piątek 19 listopada 2021 roku o 18:00 odbędzie się trzecie spotkanie w ramach Klubu Filmowego Mirage w Hali Kultury. Tym razem prezentowane będą filmy krótkometrażowe Anny Kasińskiej „Flora exit” oraz „Synchronizacja”, w której główną rolę zagrała Joanna Brodzik. Widzowie będą mieli przyjemność uczestniczenia w rozmowie z obiema artystkami, którą poprowadzi Joanna Chludzińska.

Anna Kasińska to reżyserka, scenarzystka, producentka i performerka. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowo Organizację produkcji filmowej w Szkole Filmowej w Łodzi. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2020. Jej, pokazywany na ponad trzydziestu festiwalach w Polsce i na świecie, debiutancki film krótkometrażowy „Synchronizacja” (2019) zdobył m. in. główną nagrodę na Festiwalu Nowe Horyzonty (2020), The Unique Female Voice Award na Female Filmmakers Festival Berlin 2020. Jako producentka realizowała filmy fabularne i dokumentalne (m.in. „Obce niebo”, reż. Dariusz Gajewski, „Serce miłości”, reż. Łukasz Ronduda) Współpracowała także z Jagodą Szelc przy reżyserii filmu „Wieża. Jasny dzień”. W 2020 roku znalazła się na przygotowanej przez Vogue liście ośmiu najbardziej obiecujących artystek i artystów.

Joanna Brodzik to aktorka filmowa, serialowa oraz teatralna. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Na wielkim ekranie debiutowała w filmie „Dzień wielkiej ryby” w 1996 roku. Stała się rozpoznawalna dzięki serialom takim jak: „Klan”, „Graczykowie”, „Świat według Kiepskich”, jednak ogólnopolską popularność zyskała, grając w serialu „Kasia i Tomek” u boku Pawła Wilczaka. Widzowie mogli oglądać Joannę także w produkcjach: „Magda M.”, „Dom nad rozlewiskiem” oraz jego kontynuacjach. „Synchronizacja” Anny Kasińskiej to jedyny film krótkometrażowy, w którym Brodzik zdecydowała się zagrać.

Klub Filmowy Mirage w Hali Kultury
19 listopada (piątek) 18:00
Pokaz filmów: „Synchronizacja”, „Flora exit” oraz film-niespodzianka
Spotkanie z reżyserką Anną Kasińską oraz aktorką Joanną Brodzik
Wstęp wolny!