Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Nowy komendant PSP w Łomży
Przejdź do fotogalerii
nowy komendant Straży Pożarnej w Łomży z przedstawicielami władz miasta
Podlaski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej z dniem 6 sierpnia 2021r. powołał kpt. mgr inż. Jacka Marka Bargielskiego na stanowisko komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Oficjalne przejęcie jednostki odbyła się 6 października 2021 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Uroczystego wręczenia aktu powołania dokonał podlaski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr Sebastian Zdanowicz.

Gratulacje i najlepsze życzenia nowemu komendantowi w imieniu prezydenta Mariusza Chrzanowskiego złożył jego zastępca Andrzej Garlicki wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Łomży Alicją Konopką oraz wiceprzewodniczącym Andrzejem Grzymałą.

- To bardzo podniosła chwila. Pracuje tu 11 strażaków i mam nadzieję że są równie dumni. Mam nadzieję, że nie zawiodę ich zaufania. Na pewno będę wypełniał swoje obowiązki jak najlepiej. – mówił Jacek Marek Bargielski.

Kpt. mgr inż. Jacek Marek Bargielski ma 45 lat. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej w Łomży rozpoczął 12 listopada 2001 r., przechodząc kolejne szczeble awansu zawodowego. - Do 2016 pełniłem służbę na podziale JRG PSP w Łomży, wykonując kolejno obowiązki strażaka, kierowcy, dowódcy zastępu, nurka MSWiA oraz nurka MSWiA Kierującego Pracami Podwodnymi – opowiada. Następnie wykonywał obowiązki na stanowisku kierowania Komendanta Miejskiego, jako dyżurny stanowiska kierowania, a następnie dyżurny operacyjny. Od 7 sierpnia tego roku pełni obowiązki Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. - Swoje obowiązki chcę pełnić najlepiej, jak tylko potrafię. Na pewno będę chciał inwestować w ludzi, którzy stanowią największy kapitał komendy. Priorytetem jest podnoszenie ich kwalifikacji – podkreśla komendant Jacek Marek Bargielski. Z większością z nich zna się doskonale, ponieważ to jego koledzy ze służby. - Drzwi otwarte mają u mnie wszyscy. Wiem na co kogo stać. Z jednej strony to duże ułatwienie, z drugiej będzie trudniej, bo te oczekiwania są większe – mówi.

Nowy komendant ukończył studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Awans na kapitana otrzymał 4 maja 2020 r. Cały czas się dokształca, uczęszczając na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych z siedzibą w Warszawie. Ma również ukończony z wyróżnieniem kurs kwalifikacyjny Podoficerów PSP organizowany przez Szkołę Podoficerską PSP w Bydgoszczy oraz Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, gdzie zdał egzamin w zawodzie technika pożarnictwa.

Posiada liczne medale i odznaczenia m.in. złoty medal "za zasługi dla pożarnictwa" czy srebrną odznakę "zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej". W trakcie służby wielokrotnie reprezentował komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Łomży w sportach pożarniczych tj. dwuboju pożarniczym, indywidualnych ćwiczeniach w sporcie pożarniczym, ćwiczeniach bojowych, zawodach nurkowych oraz zawodach w tenisie stołowym. Jest też członkiem OSP KSRG w Kalinowie (gmina Piątnica).


tekst i foto: Klaudia Piaścik