Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Doradca kredytowy - na czym polega ten zawód?

Zawód doradcy kredytowego każdego roku zyskuje coraz większą popularność. W obecnych czasach znacznie większa ilość osób decyduje się na pracę w tym zawodzie, ponieważ niesie to za sobą wiele wymiernych korzyści. Doradca kredytowy może pracować nie tylko w dużych korporacjach, ale również na własny rachunek.

Jak zostać doradcą kredytowym?

Aby móc zostać doradcą kredytowym należy mieć ukończone minimum wykształcenie średnie, jak również dysponować odpowiednio wysoką wiedzą z zakresu przepisów prawa odnoszących się do całego procesu kredytowego. Osoba, która posiada wykształcenie wyższe z zakresu ekonomii, bądź prawa może liczy na o wiele wyższe wynagrodzenie. W chwili obecnej są również dostępne różnorodne kursy przygotowujące do pełnienia tego zawodu, z których warto skorzystać, gdy chcemy pracować w sposób profesjonalny. Na rynku pracy doradcy kredytowi są rozchwytywani, dlatego warto pogłębiać swą wiedzę w tym zakresie w sposób systematyczny, aby stać się jednym z najlepszych specjalistów na rynku finansowym.

Czy zawód doradcy kredytowego jest opłacalny?

Zawód doradcy kredytowego jest w pełni opłacalny, aczkolwiek pod warunkiem, że przykładamy się do naszej pracy. Otóż, trzeba pamiętać, że doradca kredytowy utrzymuje się z pozyskiwanych prowizji od swoich klientów. Prowizję otrzymuje się w chwili podpisania umowy przez klienta na dany kredyt. W większości przypadków prowizja taka rozpoczyna się od stawki 4%, ale nie jest to stała stawka. Bowiem uzależniona jest ona również o tego, na jaki rodzaj kredytu nasz klient się zdecyduje. Największą prowizję można uzyskać z pośrednictwa w procesie kredytowym odnoszącym się do umowy o kredyt hipoteczny. W tym przypadku stawka prowizyjna może wynieść nawet do 10%.

Informacje dodatkowe o pracy eksperta kredytowego znajdziesz także na stronie TomaszWostal.pl - dowiedz się więcej.

Co sprawia, że klienci znacznie częściej decydują się na pomoc doradcy kredytowego?

W obecnych czasach doradcy kredytowi są w stanie przedstawić swoim klientom znacznie bardziej rozbudowaną ofertę produktów finansowych różnorodnych instytucji bankowych, a oprócz tego są oni w stanie załatwić za swoich klientów praktycznie wszystkie niezbędne formalności i służyć swoją pomocą na każdym etapie procesu kredytowego. Nic więc dziwnego, że tak duże grono osób decyduje się na usługi wykonywane przez doradców kredytowych.

Co zrobić, aby stać się najlepszym doradcą kredytowym?

Aby stać się najlepszym doradcą kredytowym należy przede wszystkim postawić na swój profesjonalizm, ale również na to, aby sprawić, by klient korzystający z naszych usług czuł się w pełni komfortowo. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy naciskać na klienta, aby jakąkolwiek umowę podpisał, ponieważ w ten sposób możemy go wyłącznie do swoich usług zrazić, a tym samym stracić okazję do potencjalnego zarobku. Klientowi należy przedstawić kilka konkretnych i najbardziej opłacalnych produktów finansowych, a decyzję o ich wybraniu pozostawić im samym. Powinniśmy również zadbać o to, aby dotrzeć do jak największej ilości potencjalnych klientów. Aby tego dokonać należy pomyśleć między innymi o stworzeniu odpowiedniej strony firmowej, bądź profilu w social mediach.